Novinky v osobních financích: Aukro a jedno tlačítko pro pět bank

Tento týden se nám v redakci sešel mix zpráv ze světa osobních financí, vybrali jsme pro vás podle našeho názoru ty nejzajímavější. Za skutečnou novinku považujeme tlačítko České spořitelny na Aukru.
K internetovému platebnímu tlačítku Platba z účtu na Aukru se brzy přidají Komerční banka a UniCredit Bank. Foto: Česká spořitelna

Česká spořitelna informovala, že díky internetovému platebnímu tlačítku Platba z účtu, které funguje na bázi multibankingu, lze na největším českém on-line tržišti Aukro.cz pohodlně provést platbu bez použití karty přímo v internetovém bankovnictví, a to bez ohledu na to, ve které bance má klient veden účet. Tlačítko na Aukru mohou zatím využívat klienti pěti bank: České spořitelny, Air Bank, ČSOB, Raiffeisenbank a Moneta Money Bank. Brzy se k této platební metodě přidají Komerční banka a UniCredit Bank.

Společnost Broker Consulting informovala, že podle jejího indexu průměrná sazba spotřebitelských úvěrů v listopadu 2019 dosáhla hranice 6,46 %, p. a., meziročně tak klesla o 0,26 procentního bodu. Pokles je patrný i vůči minulému měsíci, a to 0,14 procentního bodu.

Equa bank od 7. prosince ruší poplatky za SEPA/Europlatby na běžných účtech. Nově tak budou příchozí a odchozí úhrady v eurech v rámci Evropského hospodářského prostoru (zemí EU, Švýcarska, Norska a dalších dotčených zemí) stejně jako tuzemské platby zdarma. Banka dále informovala, že až do 31. prosince 2019 u investování odpouští vstupní poplatky. Stávající i noví klienti tak dle výše investice mohou ušetřit i několik set korun.

Raiffeisen stavební spořitelna zvýšila maximální výši úvěru, kterou nabízí svým klientům na financování družstevního bydlení a to bez zajištění úvěru nemovitostí. Bez zástavy klientům půjčí až dva miliony korun. Navíc až polovina z této částky se dá využít na rekonstrukci kupovaného družstevního bytu nebo na vybavení domácnosti. Zájemce o družstevní byt složí 25-30 % z ceny bytu a zbývající cenu splácí postupně jako součást měsíčního nájmu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Nositelná elektronika – sedmí v Evropě, devátí ve světě

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Zbavovat se dolaru zatím není třeba

Před týdnem jsme se zaměřili na zhodnocení výkonnosti měn během prvního pololetí letošního roku. Přestože nejvíce nakaženou zemí covidem-19 a zemí s největším počtem úmrtí jsou Spojené státy, dolar hrál roli …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč Chorvatsko a Norsko, jako jediné v Evropě, nemají žádné zlato

Analýza
V Evropě jsou jen dvě země, které nedrží ve svých měnových rezervách žádné zlato. Jednou z nich je Norsko, které své rezervy ve výši 33,5 tuny prodalo v roce 2004 za 450 milionů dolarů. Dnes by za ně dostalo dvě miliardy dolarů, ale jak píše web Global Gold News, moc na tom nesejde, protože Norsko je jednou z nejbohatších zemí Evropy a každý Nor tak odporně bohatý, že by se Norsko mohlo nazývat zemí ropných milionářů.
Rolovat nahoru