Novinky v osobních financích: Jak se vyplácejí náhrady vkladů v bankách?

Tohle nás minulý týden v redakci mezi „bankovními“ tiskovými zprávami zaujalo: Garanční systém finančního trhu na svém webu a facebookovém profilu uveřejnil první z pětice vlogů s výkonnou ředitelkou Renátou Kadlecovou.
Od 20. dubna letošního roku je Komerční banka nově vyplácející bankou pro případ krachu finanční instituce a pro výplatu náhrady vkladů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Už úvodním vlogu, který si několik dní po jeho uveřejnění na Facebooku pustilo přes deset tisíc diváků, se lidé mohou dozvědět, jak systém funguje a jak probíhá způsob výplaty náhrad vkladů. Dodejme, že od 20. dubna letošního roku je Komerční banka nově vyplácející bankou pro případ krachu finanční instituce a pro výplatu náhrady vkladů.

Arval, společnost, která v Česku poskytuje operativní leasing, informovala, že české domácnosti využívají k financování nových aut operativní leasing stále častěji. Zatímco předloni činil jeho podíl na financování nových vozů jen 1deset procent, loni už narostl na 28,2 procenta. Vyplývá to z výročních zpráv České leasingové a finanční asociace.

ČSOB a Poštovní spořitelna informovaly, že na prázdninovou sezónu připravily pro nové držitele kreditních karet Standard jednorázovou odměnu 1000 korun. Navíc jim vrátí zpět dvě procenta z částky zaplacené kreditní kartou v kamenném či internetovém obchodě. Odměnu získá každý, kdo si o novou kreditní kartu zažádá do konce srpna.

Equa bank uvedla, že přichází s další novinkou ve své mobilní aplikaci: Založením běžného účtu i pro zájemce, kteří dosud nejsou klienty banky. Až dosud si noví klienti mohli založit běžný účet bez návštěvy pobočky prostřednictvím webu banky. Equa bank identitu klienta ověří pomocí korunové platby, kterou klient pošle ze svého účtu v jiné bance.

PSALI JSME:
Vklady v ERB bank jsou zajištěny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru