Novinky v osobních financích: Jednorázová virtuální karta od Spořky

Nejvíce zpráv, které jsme tento týden dostali do redakce z finančních domů, bylo o tom, jak který z nich uspěl v tradiční odborné soutěži a kolik získal medailí nebo ocenění. Ty nás, popravdě řečeno, v redakci až tolik nezajímají. Přinášíme tedy výběr novinek v osobních financích za tento týden. A začneme podle abecedy.
Česká spořitelna očekává, že virtuální karty budou do pěti dominovat nad těmi plastovými. Ilustrační foto: Česká spořitelna

Air Bank informovala, že od 14. února zvýší úrokové sazby u hypoték o 0,35 procentního bodu. U nových hypoték banka klientům nabídne (při započtení slevy za pojištění schopnosti hypotéku splácet, pozn. red.) roční úrok od 4,49 procenta. U hypoték převedených z jiné banky pak roční úrok bude nově začínat na 4,29 procenta.

Skupina ČSOB sdělila, že je o krok blíž k čistě digitální hypotéce. ČSOB totiž nově nabízí klientům zrušení poštovní korespondence k hypotékám. Veškerou komunikaci kromě úvěrové smlouvy tak klienti obdrží elektronicky skrze Hypoteční zónu. Lidé, kteří nemají o čistě elektronickou komunikaci zájem, budou nadále dostávat korespondenci poštou.

PSALI JSME:
Hypotéky zdražují nejrychleji v historii. Nemovitosti to ale nezlevní

Česká spořitelna se pochlubila, že jako první banka Česku nabízí jednorázovou virtuální kartu pro bezpečné placení na internetu.  Kartu si klienti vytvoří dvojím kliknutím v bankovnictví George v mobilu nebo na počítači a mohou s ní provést jednorázovou platbu na internetu. Po zaplacení virtuální karta automaticky zanikne; stejně tak v případě, že jí klient do 60 minut nevyužije.

Společnost Mastercard informovala, že začíná spolupracovat s jednou z největších kryptoměnových burz na světě Coinbase. Na nově vznikajícím tržišti s nezaměnitelnými tokeny (NFT) budou zákazníci moci nakupovat jednoduše přímo platebními kartami Mastercard. Cílem společnosti Mastercard je učinit nezaměnitelné tokeny dostupnějšími komukoliv, kdo má její platební kartu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Už jste slyšeli o Click to pay?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nadešla hodina ruského bankrotu?

Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž ve středu těsně po půlnoci newyorského času, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB