Novinky v osobních financích: Klienti bank pomáhají potřebným

Dvě banky nám tento týden zaslaly do redakce zprávu o tom, jak podporují dobročinnost, charitu a neziskové organizace. Zatímco ČSOB informovala, že díky klientům Karty dobré vůle a privátnímu bankovnictví se loni na dobročinné účely vybralo 2 250 000 korun, Moneta sdělila, že od tohoto týdne mohou její klienti v mobilní aplikaci Smart Banka finančně podpořit celkem sedm neziskových organizací.
ČSOB informovala, že díky klientům Karty dobré vůle a privátnímu bankovnictví se loni na dobročinné účely vybralo 2 250 000 korun, o více než milion méně, než v roce 2019. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Karta dobré vůle je bezkontaktní debetní platební karta Mastercard World Elite určená výhradně pro klienty ČSOB Private Banking. Klienti si mohou sami zvolit, jakým podílem z plateb chtějí přispívat na charitativní účely (0,3 procenta, 0,5 procenta nebo 0,8 procenta – pozn. red.) a doplnit tak společný příspěvek ČSOB a Mastercard. Od počátku fungování této aktivity v roce 2014 bylo již vybráno téměř 16 milionů korun, které pomohly potřebným.
Pro srovnání: V roce 2019 se takto „vybraly“ 3,3 mil. Kč.

Skupina Moneta uvedla, že její klienti mohou nově podpořit obecně prospěšnou společnost Borůvka, Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích nebo Český svaz ochránců přírody. Přibyla také organizace Post Bellum, která se loni stala strategickým partnerem banky. Další organizace, které je možné podpořit, jsou Knihovna Václava Havla, sbírka Pomozte dětem a iniciativa Sbarvouven.cz.
Pro srovnání: Moneta Money Bank v roce 2019 podpořila 33 neziskových organizací a jejich projekty částkou přes 1,8 milionu Kč.

Společnost Broker Consulting informovala, že letos už otevřela tři nové OK Pointy. Tentokrát se dočkaly severočeský Jablonec nad Nisou, západočeská metropole Plzeň a slezská Ostrava-Poruba. Ve všech třech městech mají nyní obyvatelé díky konceptu OK Point možnost vyřešit bankovní služby, osobní finance, pojištění a reality pohodlně na jednom místě.

PSALI JSME:
Banky v Česku vydělávají ročně desítky miliard. Na charitu a dobročinnost ale dávají jen „drobné“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru