Novinky v osobních financích: Lidé v době nejistoty více preferují spoření do matrace

Vybíráme pro vás ty nejzajímavější zprávy ze světa osobních financí, které jsme tento týden obdrželi do reakčního e-mailu. Zaujalo nás, že podle „Barometru spoření“ Asociace českých stavebních spořitelen se za druhý kvartál zvýšila popularita „spoření do matrace“.
Lidé v době nejistoty více preferují spoření do matrace. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Oblíbenost drahých kovů mezikvartálně zůstala na stejné úrovni (58 %), stavebko pokleslo o 4 % na a pokles preferencí shodně o pět procentních bodů zaznamenaly spořicí konto, podílové fondy a termínované vklady.

ČSOB se pochlubila, že jako první na českém trhu zavedla do provozu řadu bezkontaktních bankomatů DN series. Bankomaty se vyznačující velkou dotykovou obrazovkou, uživatelsky příjemným ovládáním a vylepšenou ochranou před možným zneužíváním platebních karet.

Equa bank informovala, že ve svém mobilním bankovnictví od tohoto týdne umožňuje přijímat i odesílat okamžité platby. Služba je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je zdarma. Maximální limit pro okamžité platby je 400 tisíc Kč.

Česká spořitelna uvedla, že její klienti mohou v internetovém bankovnictví George od začátku června nově spravovat on-line své penzijní spoření a že nejčastější požadavky vyřídí sami bez nutnosti kontaktovat bankéře.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Bezkontaktně vybírá peníze každý třetí

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Lidé i firmy se bojí krize a hromadí peníze

Současný výpočet inflace přestává odrážet realitu. Například v době prudkého poklesu cen pohonných hmot nebylo ve spotřebním koši zohledněno, že lidé omezili tankování na minimum. Naopak výrazně vzrostla poptávka …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Hokejista nerovná se automaticky milionář. Takových je jen zlomek,“ říká kladenský útočník

Rozhovor
S hokejem začínal poměrně pozdě, až v sedmi a půl letech, v rodném Chomutově. Tam zažil první góly, první pády na tvrdý led. A taky dva drsné pády životní. Ale i díky nim se naučil, že je vždy dobré mít naspořeno pro strýčka Příhodu, a že je spousta věcí, které si kupujeme, ale vlastně vůbec nepotřebujeme. „K tomu, aby byl člověk milionář, nepotřebuje mít miliony na kontě,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz kladenský …
Rolovat nahoru