Novinky v osobních financích: Lidé v době nejistoty více preferují spoření do matrace

Vybíráme pro vás ty nejzajímavější zprávy ze světa osobních financí, které jsme tento týden obdrželi do reakčního e-mailu. Zaujalo nás, že podle „Barometru spoření“ Asociace českých stavebních spořitelen se za druhý kvartál zvýšila popularita „spoření do matrace“.
Lidé v době nejistoty více preferují spoření do matrace. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Oblíbenost drahých kovů mezikvartálně zůstala na stejné úrovni (58 %), stavebko pokleslo o 4 % na a pokles preferencí shodně o pět procentních bodů zaznamenaly spořicí konto, podílové fondy a termínované vklady.

ČSOB se pochlubila, že jako první na českém trhu zavedla do provozu řadu bezkontaktních bankomatů DN series. Bankomaty se vyznačující velkou dotykovou obrazovkou, uživatelsky příjemným ovládáním a vylepšenou ochranou před možným zneužíváním platebních karet.

Equa bank informovala, že ve svém mobilním bankovnictví od tohoto týdne umožňuje přijímat i odesílat okamžité platby. Služba je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je zdarma. Maximální limit pro okamžité platby je 400 tisíc Kč.

Česká spořitelna uvedla, že její klienti mohou v internetovém bankovnictví George od začátku června nově spravovat on-line své penzijní spoření a že nejčastější požadavky vyřídí sami bez nutnosti kontaktovat bankéře.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Bezkontaktně vybírá peníze každý třetí

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Agentura Fitch potvrzuje Česku rating

Světově významná ratingová agentura Fitch Ratings včera opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni AA-. Česko tak vykazuje stejný stupeň spolehlivosti svého zadlužení jako Belgie, …

Hypotéky utržené ze řetězu

Podle zveřejněných dat serveru hypoindex.cz, která lze brát jako aproximaci na konci měsíce zveřejňovaných oficiálních dat České národní banky, byl objem nově poskytnutých hypoték (včetně refinancování) v loni …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půl milionů Čechů nesplatilo dluhy včas, letos jich nejspíš přibude

Analýza
Ke konci roku evidovalo sdružení SOLUS ve svém registru dlužníků, kteří dlouhodobě neplní své závazky, celkem 505 tisíc dospělých Čechů. Je to zhruba o 50 tisíc lidí méně než před rokem. Experti ale varují, že letos může tento trend nabrat opačný směr. Už se objevují první špatné zprávy, že dlužníků přibude.
Rolovat nahoru