Novinky v osobních financích: Inovativní platební metody aktivně využívají dva ze tří Čechů

Hotovost, platba kartou nebo převod na účet již dávno nejsou v České republice jedinými způsoby, kterými Češi platí za zboží a služby. Inovativní platební metody nejen zná, ale také využívá stále více Čechů. O jejich existenci nemá ponětí pouze deset procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 550 respondenty.
Mobilním telefonem platí podle průzkumu 35procent lidí. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nákup mobilem či prostřednictvím virtuální peněženky patří k těm nejznámějším, téměř shodně je zná kolem dvou třetin Čechů. Obě tyto metody jsou mezi českou populací zároveň nejčastěji využívané. Virtuálními peněženkami aktivně platí 37 procent respondentů průzkumu, mobilními telefony o dvě procenta méně. Virtuální peněženky znají dvě třetiny Čechů a k platbám je využívá 37 % účastníků průzkumu.

Česká spořitelna spustila na svém webu novou on-line půjčku, kterou mohou během pár minut získat žadatelé jak z řad fyzických osob, tak podnikatelů, aniž by museli být jejími klienty. O půjčku tak může žádat každý plnoletý občan ČR, který přes webový formulář pošle scany občanského průkazu a tří posledních výpisů ze svého bankovního účtu.

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select uvedla, že letošní září se stalo pátým nejúspěšnějším měsícem v historii Fincentrum Hypoindexu. S objemem poskytnutých hypoték ve výši 22,05 miliardy korun je hypoteční trh již jen krůček od rekordu. Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů v září klesla o čtyři bazické body na hodnotu 2,07 procenta. Od loňského února klesla již o téměř jeden procentní bod.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Bankovnictví v mobilu používá necelý milion klientů České spořitelny

Sberbank informovala, že zachovává provoz všech svých poboček. Banka se současně rozhodla dočasně upravit otevírací dobu poboček. Všechny pobočky Sberbank v České republice budou otevřeny v pondělí a ve středu od 9:00 do 16:00 hodin s polední přestávkou od 12:00 do 13:00 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 9:00 do 14:00 hodin bez polední přestávky. O možné úpravě otevírací doby poboček v obchodních centrech v Praze a Brně se ještě jedná.

Společnost Twisto informovala o svém aktuálním průzkumu ohledně trojmístného CVC kódu na platebních kartách. Klienti Twista mají nové karty bez CVC kódu k dispozici už od září letošního roku kvůli problémům německé společnosti Wirecard. Podle průzkumu 71 % oslovených lidí souhlasí s tím, že umístění CVC kódu mimo kartu je bezpečnější, 65 procent si jej dokonce vybaví zpaměti a čtyřem z pěti respondentů nevadí, že kód zjistí v mobilní aplikaci či internetovém bankovnictví.

UNIQA Pojišťovna informovala, že připravila v rámci partnerství pro klienty Raiffeisenbank balík pojistných krytí pro různé situace spojené s pohybem na internetu, ale také pro případ ztráty potřebných věcí nebo pro případ jejich odcizení. Osobního strážce si mohou zákazníci sjednat k běžnému nebo kartovému účtu, přičemž pojistná ochrana platí pro celý svět. Žádost se vyřizuje on-line.

PSALI JSME:
Mnozí Češi mají od včerejška blokované platební karty. Důvodem je insolvence firmy Wirecard

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru