Novinky v osobních financích: Penzisté si na výhodné spoření u Monety mohou nechat zajít chuť. S průměrným důchodem na bonusové podmínky nedosáhnou

Včera jsme psali o tom, že na zvýšení základní úrokové sazby České národní banky na rovných sedm procent rychle zareagovala jen Hello Bank!, která dorovnala nejvyšší úrokové sazby na spořicích účtech do 200 tisíc korun na 4,5 procenta. Tak trochu v jejím stínu zůstala Moneta Money Bank, která na nově založeném spořicím účtu nabízí domácnostem stejné zhodnocení. Jenže.
Průměrný český penzista s průměrnou výší důchodu ve výši 15 425 korun může na spoření u Monety rovnou zapomenout. A to i po letošním dvojím zvýšení penze. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Úspory do 400 tisíc korun budou moci klienti úročit na nově založených spořicích účtech sazbou až 4,5 procenta ročně, pakliže budou aktivně využívat běžný účet. Sazba bude podle banky složena ze základního úroku 3,5 procenta ročně s dodatečným jednoprocentním bonusem, jenž klient získá jen v případě aktivního využívání běžného účtu.

To znamená příjem na běžném účtu alespoň 20 tisíc korun měsíčně a zároveň ve stejném období uskutečnit minimálně pět plateb kartou. Pokud je naší redakci známo, žádná z tuzemských bank nemá nastaveny bonusové podmínky u svých spořicích účtů takto přísně. Penzista s průměrnou výší důchodu, který loni činil 15 425 korun, tak může na spoření u Monety rovnou zapomenout. A to i po letošním očekávaném dvojím zvýšení penze.

PSALI JSME:
Na zvýšení úrokové sazby ČNB rychle zareagovala jen Hello Bank!

Moneta dále informovala, že nad částku 400 tisíc korun bude spořicí účet zhodnocen základním úrokem půl procenta ročně, přičemž při aktivním využívání běžného účtu klient získá úrokovou sazbu 1,5 procenta ročně. Doposud byly spořicí účty v bance úročeny sazbou 3,3 procenta ročně. Dodejme, že banka minulý týden zvedla úrokové sazby svých nově sjednaných půlročních termínovaných vkladů na úroveň pěti procent ročně.

Air Bank sdělila, že od tohoto týdne zvýší úrokovou sazbu u hypoték o 0,4 procentního bodu. U nových hypoték tak bude roční úroková sazba nově začínat na 5,79 procenta, u hypoték převedených z jiné banky – tedy v případě refinancování – klienti budou moci získat sazbu už od 5,59 procenta ročně. Nové nejnižší sazby budou platit u hypoték nad 1,5 milionu korun a při započtení slevy za pojištění schopnosti hypotéku splácet.

PSALI JSME:
Hypotéky se pro většinu obyvatel stanou nedostupným zbožím

Ty sníží úrokovou sazbu o 0,15 procenta. Banka poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na délku fixace, která může být pět, sedm nebo deset let. Sjednání a vedení hypotéky jsou v Air Bank zdarma, stejně jako změna výše a termínu splátky, mimořádné splátky nebo předčasné splacení hypotéky kdykoliv během fixace. Klienti také mohou využívat Chytrou rezervu, do které mohou vložit peníze navíc a snížit si tak výši jistiny pro výpočet úroků.

Společnost Raiffeisen – Leasing informovala, že tuzemští spotřebitelé i firmy mají k dispozici nový on-line nástroj pro snadné zajištění financování osobního vozu. Firma totiž spustila novou úvěrovou kalkulačku pro vyřízení úvěru na auto. V ní si zájemce může přizpůsobit délku splácení i výši splátek, a pokud mu nabídka vyhovuje, může si v některých případech o úvěr požádat on-line.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Po nezdařených námluvách se Moneta a Air Bank „škádlí“

Zavřít reklamu ×
  1. Ad Moneta – pokud mám u nich spořící účet založený už nějaký ten pátek, příjem mám nad požadovaných 20.000 a aktivně účet využívám – tak co? Sazba 4,5% se mne netýká? V článku se hovoří výhradně o NOVĚ založených účtech! Pokud je to tak, bude nejlepší Monetu opustit.

  2. U Monety jsem měl 6 akciových fondů a během půl roku jsem letos prodělal asi 55.000,-Kč. Už Monetu nikdy více.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace i zadlužení výrazně klesají

Inflace v Česku prudce klesá. Podle čísel Eurostatu z tohoto týdne ji Česko mělo letos v lednu devátou nejnižší v EU (viz graf níže, pozn. aut.). Byla podprůměrná jak v rámci EU, tak i eurozóny. Česko navíc …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).