Novinky v osobních financích: První české firmy už nabízejí ověření pomocí Bank ID

Vybrali jsme pro čtenáře novinky ze světa osobních financí za minulý týden. První inovativní české firmy už nabízejí klientům on-line ověření BankID, informoval redakci Jan Blažek, člen představenstva společnosti Bankovní identita, která BankID pro firmy provozuje. Zhruba tři desítky firem již využití BankID podporují a další tři desítky BankID implementují. Do konce roku by se počet zapojených firem měl přiblížit stovce.
První české firmy už nabízejí ověření pomocí Bank ID. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Přihlašování ke službám firem přes BankID mohou využívat zatím jen klienti České spořitelny a ČSOB. V příštích týdnech BankID zavedou i Air Bank, Komerční banka a Moneta Money Bank. Do konce roku 2021 se plánují připojit i Equa bank, Fio banka, mBank, Raiffeisenbank, UniCredit Bank.

Air Bank informovala, že snížila úroky u hypoték o 0,1 procentního bodu. U nových hypoték tak nyní nabídne roční úrokovou sazbu od 2,29 procenta. Při převedení hypotéky z jiné banky bude roční úrok nově začínat už na 2,09 procenta. Banka nabízí hypotéky i nad 80 % LTV, a to s pětiletou, sedmiletou a desetiletou fixací. Jejich sjednání, vedení i čerpání mají klienti banky vždy zdarma.

ČSOB informovala o novinkách v aplikaci DoKapsy. Kromě parkování více než 40 místech po celém Česku nově řeší i placení jízdenek v MHD ve vybraných městech a na čerpacích stanicích hypermarketů Globus. Aplikace slouží všem zájemcům, není třeba být klientem ČSOB nebo Poštovní spořitelny.

PSALI JSME:
První české banky od začátku roku spouští „bankovní identitu“

ČSOB Stavební spořitelna představila nový produkt Stavebko bez limitů. Díky němu již klienti nemusejí přemýšlet nad omezením cílové částky při uzavírání smlouvy nebo nad vstupním poplatkem. V rámci nového produktu spořitelna nabízí hned dva nové klíčové benefity – sjednání stavebního spoření bez vstupního poplatku a bez omezení cílové částky až do 5 000 000 korun.

Equa bank uvedla, že zájemcům u spotřebitelských půjček garantuje nejnižší splátku na trhu. Pokud by jim jiná instituce nabídla pro stejnou výši úvěru nižší splátku, banka splátku upraví tak, aby byla nejnižší. Tato nabídka platí jak pro zájemce o Minutovou půjčku tak pro klienty, kteří si chtějí sloučit různé úvěry do jednoho díky RePůjčce. Minimální úroková sazba je 3,8 procenta ročně, maximální doba splatnosti 120 měsíců.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Ovládáte svou banku v mobilu?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB