Novou posilou PKF – Prague Philharmonia je Sarah Gráfová na pozici manažerky orchestru

Personálie
Pozici manažerky orchestru v PKF – Prague Philharmonia nově zastává Sarah Gráfová. V minulosti se věnovala managementu například v Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK či v souboru Collegium 1704.
Do České republiky přivedla Sarah Gráfovou láska k české hudební tvorbě a obzvláště k dílu Leoše Janáčka. Foto: PKF – Prague Philharmonia

V PKF se bude podle tiskové zprávy orchestru zabývat organizací koncertů a výjezdních turné, komunikací mezi orchestrem, sólisty a dirigentem, jednáním se zahraničními partnery a plánováním krátkodobých i dlouhodobých aktivit orchestru.

„Nová pozice v PKF – Prague Philharmonia je pro mě skvělou příležitostí a možností podílet se na rozvoji jednoho z nejlepších orchestrů v České republice. Obrovsky se těším na kooperaci s celým orchestrem, šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem a ředitelkou PKF Kateřinou Kalistovou. Věřím, že spolupráce bude pro obě strany velkým přínosem a už teď se těším, co všechno společně zažijeme,“ řekla o své nové pozici Sarah Gráfová.

Sarah Gráfová se narodila v Anglii, kde také vystudovala obor hudebně muzikologický, později pak filologický se zvláštním zájmem o českou literaturu 20. století. V Londýně se věnovala skladatelskému managementu, a díky tomu měla možnost úzké spolupráce například se skladateli Witoldem Lutosławskim či Johnem Tavenerem.

PSALI JSME:
Gabriela Eibenová: „Zpěvák je trochu jako sportovec“

Podílela se na propagaci britské a severské soudobé vážné hudby, přičemž byla denně v kontaktu s britskými i světovými orchestry a dirigenty. Spolupracovala také s velkými hudebními festivaly, mezi kterými nechyběl ani BBC Proms či Edinburgh International Festival.

Do České republiky ji přivedla láska k české hudební tvorbě a obzvláště k dílu Leoše Janáčka. V tuzemsku má mnohaleté zkušenosti s managementem hudebních těles a s přípravou koncertních projektů včetně zahraničních turné. Mezi lety 2017 a 2019 kooperovala se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a následně s barokním ansámblem Collegium 1704. Několik let taktéž vyučovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

PKF – Prague Philharmonia založil dirigent Jiří Bělohlávek (1946-2017) v roce 1994 jako Pražskou komorní filharmonii. Ten stál v čele ansámblu mezi lety 1994 až 2005. Od roku 2015 je v čele orchestru francouzský dirigent Emmanuel Villaume. Stěžejní oblast repertoáru orchestru představují hlavně skladby Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

PSALI JSME:
Skutečně teď potřebujeme novou budovu filharmonie?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.