Podaří se novému iPhonu restartovat zmenšující se trh se smartphony?

Názor
Největší světová akcie představila nový iPhone 15 s novým nabíjecím portem USB-C, rychlejšími procesory, lepšími fotoaparáty a v nových barvách, a to vše za téměř stejnou cenu. Jde o významný pokus o resuscitaci upadajícího světového trhu s chytrými telefony a validaci letošní velké akciové rally společnosti Apple.
Na úspěch společnosti Apple sází mnoho dalších firem, od rozsáhlého dodavatelského řetězce s 200 společnostmi po celém světě, jako například Foxconn nebo Qualcomm. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Klíčem k tomu je zachování ceny, která se zvýšila pouze u nejvyššího modelu Pro Max, a to dokonce spolu s lepším úložištěm. Společnost Apple prodává pouze 20 procent z celosvětového objemu smartphonů, ale díky silné značce a vysokým cenám získává více než 80 procent zisků na trhu.

Na úspěch společnosti Apple sází mnoho dalších firem, od rozsáhlého dodavatelského řetězce s 200 společnostmi po celém světě, jako například Foxconn nebo Qualcomm, přes dlouhodobě trpící akcie společností AT&T a Vodafone až po veřejnou nabídku akcií společnosti ARM, která je dominantním výrobcem čipů pro chytré telefony.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Na novém iPhonu toho závisí hodně

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

Ropa Brent dosáhla nového desetiměsíčního maxima poblíž 93 dolarů, zatímco WTI se blíží 90 dolarům. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. OPEC …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?