SAP zveřejnil finanční výsledky za rok 2018

Společnost SAP SE, lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, dnes oznámila předběžné finanční výsledky za uplynulý kalendářní rok. Podle mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) činily celkové příjmy 24,71 miliard eur, přičemž největší nárůst (30 %) zaznamenaly cloudové služby s příjmy v hodnotě 4,99 mld. eur.
Ilustrační foto: SAP

Jak firma dále uvedla v tiskové zprávě, příjmy z nově uzavřených cloudových i softwarových partnerství meziročně vzrostly o 14 % a počet zákazníků využívajících řešení SAP S/4HANA meziročně vzrostl o třetinu na 10 500. Toto řešení adoptují globální společnosti, jako je např. Nestlé, Infosys, Hilti nebo Haribo, a stále více zákazníků také používá toto řešení v cloudu (např. Hitachi High Technologies).

Úspěšná jsou i další řešení včetně portfolia pro internet věcí a strojové učení SAP Leonardo nebo řešení pro řízení lidského kapitálu SAP SuccessFactors, které je nyní lokalizováno pro 94 zemí. Klíčové řešení SAP SuccessFactors Employee Central mají nyní více než tři tisíce zákazníků včetně společností Volkswagen, Volvo, Yahoo Japan a švýcarského Curychu.

„V roce 2018 jsme splnili či přesáhli finanční výhledy,“ okomentoval globální výsledky výkonný ředitel společnosti Bill McDermott. „ V loňském roce se nám povedlo rozšířit řady našich zákazníků především v oblasti řízení lidských zdrojů, což odráží situaci na trhu s talenty a požadavky firem na fungující HR služby, stejně jako na zabezpečení dat v souladu s důležitými regulacemi, jako je GDPR,“ okomentovala tuzemské působení firmy Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

PSALI JSME:
Index S&P 500: Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí 2018

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru