Sexuolog Marek Broul je novým předsedou České společnosti pro sexuální medicínu

Personálie
Členové České společnosti pro sexuální medicínu (ČSSM) zvolili jako svého nového předsedu MUDr. Marka Broula, Ph.D., MBA, FECSM, který působí jako primář Sexuologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
Členové České společnosti pro sexuální medicínu zvolili jako svého nového předsedu MUDr. Marka Broula. Foto: ČSSM

Cílem nového předsedy, jak se uvádí v tiskové zprávě společnosti, je pokusit se o zlepšení vzdělávání, vědeckého výzkumu, komunikaci s veřejností nebo spolupráci s dalšími odbornými organizacemi. Dále pak je to snaha zlepšit a rozšířit znalosti o sexuální medicíně mezi lékaři, zdravotnickými pracovníky a veřejností.

„Naší snahou je šířit prevenci a osvětu v oblasti sexuálního zdraví, s cílem zvýšit povědomí o sexuálních nemocech, bezpečném sexu, antikoncepci a dalších aspektech sexuálního zdraví. Proto má ČSSM za cíl aktivně se angažovat ve veřejném diskurzu o sexuálním zdraví a boj proti stigmatizaci a diskriminaci,“ uvedl Marek Broul.

Společnost byla založena na podzim roku 2005, v budově Sexuologického ústavu VFN v Praze. U jejího zrodu stáli čeští andrologové a urologové, sexuologové psychiatričtí a psychologičtí, kteří se zabývají poruchami sexuálních a reprodukčních funkcí. Společnost je založena na principu otevřenosti všem medicínským a vědeckým oborům.

PSALI JSME:
„Pornografie po vás nepožaduje, abyste s ní chodil do kina a drahých restaurací,“ říká sexuolog

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Lucie Urválková Manažerkou roku 2022

Významného osobního úspěchu dosáhla minulý týden Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a CFO finanční skupiny Uniqa v ČR a SR. V tradiční soutěži Manažer / manažerka roku se jí podařilo vystoupat za rok …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB