Škoda Auto podporuje charitativní happening TERIBEAR, který letos proběhne i v Mladé Boleslavi

Společným během či chůzí na nenáročné trati dlouhé přibližně 1,2 kilometru bude 13. září zahájen v mladoboleslavském přírodním parku Štěpánka devátý ročník charitativní sportovní akce TERIBEAR. Smyslem je vybrat co nejvíce prostředků na pomoc dětem v dětských domovech.
Smyslem akce je vybrat co nejvíce prostředků na pomoc dětem v dětských domovech. Foto: Škoda Auto

Jako v minulých letech se výtěžek skládá ze startovného a příspěvku společnosti Škoda Auto, která za každý zdolaný kilometr trati uhradí částku 20 korun. TERIBEAR je symbol Nadace Terezy Maxové dětem, která akci v Mladé Boleslavi s podporou automobilky pořádá.

Protože letošní ročník proběhne virtuálně, je setkání v Mladé Boleslavi jedinečnou příležitostí ke společné osobní účasti. Na start v parku Štěpánka postaví Škoda Auto vlastní tým a k účasti zve nejen nejširší veřejnost, ale i rodinné příslušníky a přátele zaměstnanců, z nichž mnozí se přihlásili také jako dobrovolníci pro organizaci sportovního setkání.

„Škoda Auto a TERIBEAR patří pevně k sobě a těšíme se na start letošního ročníku. Již devět let je tato běžecká akce mimořádným symbolem týmového ducha, pospolitosti a společenské angažovanosti. Proto je nám podpora akce TERIBEAR velmi blízká a stala se nedílnou součástí našeho společenského závazku. Přeji všem účastníkům hodně zábavy a jsem opravdu zvědavá, jaké částky nakonec společně dosáhneme pro dobrou věc,“ říká Maren Gräfová, členka představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast Lidé a kultura.

„Atmosféra happeningu TERIBEAR byla v Mladé Boleslavi vždy skvělá. Nejen, že se zde pokaždé naběhalo za jeden den více než na probíhající akci v Praze, ale také se společně podařilo získat významnou částku na pomoc dětem, za což jsem moc ráda. Těším se opět na viděnou,“ dodává Tereza Maxová, patronka a zakladatelka nadace.

TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví: Powered by Škoda Auto – ojedinělá charitativní akce pro celé rodiny

Charitativní happening se po čtyřech letech vrací do Mladé Boleslavi, sídla automobilky, která tuto oblíbenou sportovní akci podporuje od roku 2015, kdy proběhl první ročník.

Nadace Terezy Maxové dětem a společnost Škoda Auto vybraly pro trať přírodní prostředí parku Štěpánka, který je dobře dostupný a nabízí vhodné podmínky jak pro pravidelné běžce, tak pro příležitostné sportovce či chodce. Nenáročný okruh je dlouhý přibližně 1,2 km. Zájemci se mohou přihlásit na stránkách Nadace Terezy Maxové dětem.

Jde o příležitost pro společný pohyb na jednotné trati, protože další kilometry budou letos účastníci díky virtuální podobě happenningu sbírat ve dnech 14. až 23. září již jen individuálně do aplikace viRACE pomocí telefonu či chytrých hodinek.

Prostředky pro ohrožené děti v Mladé Boleslavi a okolí

Principem akce není dosáhnout nejrychlejšího času, ale podle svých možností urazit co nejdelší vzdálenost, ať už během nebo chůzí. Zdolaný úsek se zaznamenává elektronicky, protože vedle startovného právě celková vzdálenost určí výši příspěvku automobilky.

Vybrané finanční prostředky využije Nadace Terezy Maxové dětem v dětských domovech v Mladé Boleslavi a okolí na podporu a oživení kontaktu tamních dětí se svou rodinou, což je jeden z předpokladů pro úspěšný návrat z ústavní péče do rodinného prostředí.

Do happeningu se rovněž zapojí zástupci z místních škol, sportovních klubů nebo neziskových organizací působících v Mladoboleslavském regionu.

Škoda Auto pomáhá dětem dlouhodobě

Podpora sociální a zdravotní oblasti patří mezi nejvýznamnější součásti společenské odpovědnosti automobilky Škoda Auto, a to jak na republikové úrovni, tak v regionech s výrobními závody. Škoda Auto dále spolupracuje například více než 20 let s organizací Zdravotní klaun, která pomáhá hospitalizovaným a dlouhodobě nemocným dětem či seniorům.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB