„Škodovka“ je podle průzkumu opět nejatraktivnější zaměstnavatel

Průzkum
Již pošesté obhájila společnost Škoda Auto prvenství v hodnocení atraktivity zaměstnavatelů mezi studenty technických univerzit. Dobré umístění v průzkumu mezinárodní společnost Universum získala i v kategorii ekonomických oborů a IT, v nichž obsadila druhou a pátou příčku. Na průzkumu se podílelo 12 483 vysokoškoláků z celé České republiky. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Prestižní průzkum Universum se studentů dotazuje nejen na hodnocení jednotlivých společností, ale také na jejich pracovní preference. Mezi hlavní lákadla, která čeští uchazeči o uplatnění uvádějí, patří vysoký výdělek, přátelské prostředí a příležitosti podílet se na zajímavých projektech.

Studenti také pozitivně hodnotí aktivity, které automobilka vysokoškolákům nabízí, jako je placená stáž včetně možnosti odborného vedení závěrečné práce. Pro absolventy automobilka zajišťuje mezinárodní Trainee program zahrnující zahraniční stáž a dále rozvojový a motivační program pro zájemce o doktorské studium.

Jen v roce 2018 byly s vysokými školami realizovány projekty za více než 100 milionů korun, další investice se týkají také středoškolského a odborného studia. Automobilka v ČR spolupracuje s dvaceti univerzitami a úspěšně rozvíjí partnerství i se zahraničními školami. Automobilka, která je součástí koncernu Volkswagen Group, tak začíná být i mezi studenty vnímána jako významná firma v oblasti informačních technologií.

PSALI JSME:
Jsme nejžádanější! chlubí se ČEZ. Opravdu?

×
  1. Já to těm lidem přeju. Kdybych bydlel blízko Škodovky také bych se tam snažil dostat. Ale i tam to není už tak jednoduché jako dřív. I ve Škodovce panuje nešvar v zaměstnávání agenturních zaměstnanců ze všech koutů východní evropy, kteří na Škodovácké platy nedosáhnou a pro nové pracovníky je téměř nemožné pracovat tam jinak než přez agenturu.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru