Société Générale se chystá na masové propouštění. Evropské banky se potácejí v problémech

Názor
Evropské banky se s globální finanční krizí, která propukla před více než deseti lety, vyrovnaly podstatně hůře než americké banky. Investoři o evropský bankovní sektor ztrácí zájem kvůli nízké ziskovosti a záporným úrokovým sazbám. Negativní vliv mají tvrdá regulatorní nařízení i odchod Británie z Evropské unie.
Société Générale není jedinou evropskou bankou, která se potácí v problémech. Foto: FAEI.cz

Společnost Société Générale, která je většinovým vlastníkem Komerční banky, připravuje plán razantního propouštění. O práci by mohly přijít stovky až tisíce lidí po celém světě. Propouštění se bude dominantně týkat oddělení zaměřených na investice, bez práce by však mohli skončit i zaměstnanci z podpůrných oddělení, jako jsou personalisté.

Oddělení Société Générale GBIS, na které propouštění nejvíce dopadne, má více než 20 000 zaměstnanců a působí v něm jedna z hlavních francouzských odborových organizací. Současný plán pravděpodobně tvrdě narazí na odpor odborářů. Société Générale se však od propuknutí globální finanční krize před více než deseti lety potácí v problémech. Akcie společnosti jen za poslední rok oslabily o 45 procent a mnohé pobočky po světě si nejsou schopny vydělat na svou činnost.

Société Générale není jedinou bankou, která se potácí v problémech. V dobré kondici není ani německá Deutsche bank, která se potýká se ztrátou důvěry. Deutsche bank se pravděpodobně podílela na praní špinavých peněz v rozsahu zhruba 3,5 bilionu korun, což odpovídá dvěma třetinám hrubého domácího produktu České republiky.

Autor je hlavní ekonom společnosti BH Securities
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Motoristé do prvního českého drive-up bankomatu vkládají více peněz, než kolik z něj vyberou

×
  1. Tak banky když propustí část zaměstnanců tak jim to jen prospěje ,oživí to trh žádná krize se neblíží německá banka si své problémy zavinila sama špatnými investicemi .

  2. U nás by to vůbec nevadilo. Ve fabrikách je spousta volných míst a bankovní úředníky a úřednice rádi zaučíme na manuální práci.

  3. Mám účet v KBC v Belgii a za výběr hotovosti v bankomatu si Komerční Banka v ČR naúčtovala neuvěřitelných 600,-Kč za 16000,-Kč výběru. Hloupě jsem nedbal doporučení banky, že ČR patří mezi 4 státy s největšími poplatky na světě…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru