T-Mobile hlásí zisk přes 12 miliard korun

Operátor T-Mobile informoval o svých hospodářských výsledcích v roce 2022. Celkový počet zákazníků meziročně mírně stoupl o dvě procenta na 6,423 milionu, o více než deset procent – na 237 000 – vzrostl počet diváků T-Mobile TV, zatímco množství uživatelů předplacených karet kleslo o 1,1 procenta na 1,956 milionu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Operátor T-Mobile informoval o svých hospodářských výsledcích v roce 2022. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pokud jde o hospodářské výsledky, meziroční růst tržeb stoupl o 4,7 procenta na 30,1 miliardy korun, zatímco EBITDA (AL), tedy zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (a po leasingu, viz AL v závorce, pozn. aut.), zaznamenala mírný nárůst o 2,3 procenta na 12,349 miliardy korun.

„Do našeho provozu a aktivit se promítl vojenský konflikt, výrazný nárůst inflace i zdražování různých komodit, pohonných hmot nebo energií – jen energie na provoz našich sítí, které jsou energeticky náročné, se zdražily pětinásobně,“ uvedl Jose Perdomo Lorenzo, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic.

PSALI JSME:
T-Mobile hlásí nárůst spotřeby dat o 43 %

T-Mobile se v roce 2022 zaměřil na 5G a pokračoval v naplňování vize Propojená země, která si klade za cíl pokrýt Českou republiku vysokorychlostním připojením v podobě 5G a optické sítě. Optický internet, jehož předností je stabilní a rychlé připojení se symetrickým downloadem a uploadem, mohlo ke konci roku 2022 využívat 363 468 domácností.

Tempo pokrývání dalších lokalit se z velké míry odvíjí od regulatorních požadavků a operátor má minimum možností, jak jej urychlit. I proto uzavřel dohodu s Vodafone Czech Republic o vzájemném zpřístupnění infrastruktury, díky které by měla být výstavba optické sítě šetrnější, efektivnější i rychlejší. Investice firmy v ČR loni dosáhly 4, 87 miliardy korun.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
T-Mobile: Trendem je rostoucí spotřeba dat na úkor klasického volání

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.