Tentokrát zvýšila úrok jako první Expobank CZ

Úroková sazba na běžném účtu Expobank CZ, který přináší i výhody spořicího účtu, opět vzroste. Banka tentokrát jako první ze všech reagovala na zvýšení základní úrokové sazby České národní banky (ČNB) na pět procent. Ještě tentýž den (ve čtvrtek, pozn. red.) vydala zprávu, že od pondělí 11. dubna zvýší úročení, podobně jako ČNB, o půl procenta na 3,51 procenta ročně.
Expobank CZ tentokrát jako první ze všech reagovala na zvýšení základní úrokové sazby ČNB na pět procent. Ilustrační foto: Expobank CZ

Na celý zůstatek a bez podmínek jako jsou například platby kartou, povinné příchozí platby, zastropování úročené částky či zda jde o již uložené nebo nové finanční prostředky.

Spolu s novou úrokovou sazbou přináší běžný účet NEO i řadu dalších praktických výhod, jako jsou například bezplatné výběry hotovosti platební kartou z bankomatu kterékoli banky v České republice i v zahraničí.

Tento na českém trhu unikátní účet spojující výhody tradičního bankovnictví a veškeré komplexní správy financí byl vytvořen už v roce 2018, ale jeho popularita začala vzrůstat teprve s nástupem inflace v minulém roce.

PSALI JSME:
Rekord: Trinity Bank zvýšila úrok za čtyři hodiny

Přesné počty klientů banka nezveřejňuje, poslední zveřejněný údaj pochází z roku 2020 a hovoří o dvaceti tisících klientů. Podle průzkumu, který si banka udělala, tři ze čtyř spořitelů upřednostňuje spořicí účet s atraktivní úrokovou sazbou bez podmínek před lepší sazbou s podmínkami.

Lepší sazbu než Expobank CZ v Česku nabízí jen Trinity Bank a Banka Creditas, leč obě s omezujícími podmínkami.

Expobank CZ vznikla po převzetí německé LBBW v roce 2014. Letos v březnu oznámili akcionáři dohodu o prodeji banky konsorciu amerických investorů a lotyšské Signet Bank. Tuto transakci ještě musí schválit ČNB.

PSALI JSME:
Expobank CZ s ruským kapitálem se distancovala od Putina

Zavřít reklamu ×
  1. Otázka na redakci, proč Expobank cz? Na fotce nic takového nemá. Jen proto, že ji stále vlastní Rusáci?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéku teď neberte, budou levnější

Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. Hypotéku nyní spíše nebrat. Bude levněji. Podívejme se, co říkají světové dluhopisové …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.