TISKOVÁ ZPRÁVA: Je vhodná doba na změnu zaměstnání. Firmy už platí víc

FOTO: FAEI

PRAHA, 8. 8. 2016 – Je vhodná doba pro změnu zaměstnání. Firmy už jsou totiž ochotné platit víc, než v minulosti. V rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) to říká Radka Čechová, regionální ředitelka personální agentury Grafton recruitment. Nejčastější chybou českých zaměstnavatelů je podle ní to, že neumí zajímavě oslovit potenciální zaměstnance. Ti zase nejčastěji chybují tím, že nevědí, jaká je jejich reálná cena.

„I na Ostravsku evidujeme dostatek pracovních příležitostí. Pokud stát zahájí diskuzi s firmami z regionu o tom, jaké zaměstnance potřebují a nastaví rekvalifikační kurzy podle jejich potřeb, problém se zaměstnáním propouštěných horníků tak zásadní, jak to zatím vypadá,“ říká Radka Čechová v rozhovoru. Regionu chybí především CNC operátoři, svářeči, obráběči kovů, ale i skladníci s průkazem na vysokozdvižný vozík. Všechny tyto profese by mohli horníci po rekvalifikaci vykonávat.

„Obecně je v Česku dlouhodobě nedostatek lidí patrný především u dobře placených pracovních pozic – například v oblasti IT. Nejvíce nedostatkovým zbožím jsou programátoři a celá řada kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovních pozic ve výrobním sektoru. Chybí konstruktéři, kvalifikovaní řemeslníci a v poslední době i dělníci,“ popisuje regionální ředitelka Grafton recruitment.

Dovoz pracovní síly z Ukrajiny to podle ní může řešit jen částečně a ještě s problémy, protože Ukrajinci totiž potřebují pracovní povolení. Bariérou také může být znalost jazyka. Nedostatek zaměstnanců v řadě profesí je však příznivý pro ty, kteří chtějí změnit zaměstnání.

„Firmy už zareagovaly na nedostatek pracovní síly a jsou ochotny platit více než v minulosti. Kromě finančních podmínek pak přehodnocují i balíčky benefitů. Platí to de facto napříč všemi segmenty trhu i regiony,“ vysvětluje Čechová.

Celý rozhovor s Radkou Čechovou si můžete přečíst zde.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky

Oči upřené na výnosy technologických firem

Na základě informací zveřejněných americkým Fedem (centrální banka USA, pozn. red.) vystoupala riziková aktiva za jedinou noc výš a získala si tak v Asii slušný náskok. Extrémně holubičí poselství Federálních rezerv …

Sliby zhorší hospodaření státu

Vzhledem k blížícím se volbám jsme svědky nesčetného množství slibů, které budou zhoršovat hospodaření státního rozpočtu. Naopak snahu hledat úsporná opatření vykazuje jen minimum politiků. Odpovědného hospodaření …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru