TOP ženami Česka se staly Daniela Pešková, Simona Kijonková a Kateřina Šimáčková

Prestižní projekt TOP ženy Česka, jehož cílem je zviditelnit úspěšné ženy v soukromé i veřejné sféře, zná vítězky svého již 14. ročníku. V kategorii Manažerka se jí stala členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková. Kategorii Podnikatelka ovládla zakladatelka společnosti Zásilkovna Simona Kijonková. V kategorii Veřejná sféra vyhrála soudkyně Ústavního soudu České republiky Kateřina Šimáčková.
TOP ženami Česka se staly Daniela Pešková, Simona Kijonková a Kateřina Šimáčková. Foto: Economia

V kategorii Start-up pak byly oceněny tři dámy, a to zakladatelka projektu Pragulic Tereza Jurečková, spoluzakladatelka projektu Frusack Hana Fořtová a Markéta Bláhová, spoluzakladatelka projektu Daytrip.

Projekt TOP ženy Česka každoročně vyhlašuje také královny jednotlivých žebříčků. V kategorii Veřejná sféra se jí stala Božena Jirků, v kategorii Manažerka uspěla Taťána le Moigne. Kategorie Podnikatelka má letos dvě královny – Jiřinu Nepalovou a Jaroslavu Valovou.

„Slogan letošního ročníku ‚Budoucnost je rodu ženského‘ trefně vyjadřuje naše poslání, kterým je nejen ocenit úspěšné ženy, ale především inspirovat jejich příběhy a dodávat kuráž jejich následovnicím. S každoročními nominacemi se přesvědčuji, že ve vedení firem a institucí přibývá schopných a odhodlaných žen, i když na těch nejvyšších a rozhodujících pozicích jsou stále spíše výjimkou. Věřím ale v generaci mladých, chytrých a sebevědomých žen,“ uvedla po slavnostním vyhlášení vítězek Michaela Bakala, patronka projektu TOP ženy Česka a místopředsedkyně představenstva mediálního domu Economia.

Vítězky vybírala odborná́ dvacetičlenná́ porota složená z osobností českého byznysu a veřejné sféry, která hodnotila nominované dámy v hlavních kategoriích zejména podle jejich vlivu, výkonu, podnikatelského příběhu a společenského přínosu. U kategorie Start-up se porotci zaměřili především na inovativnost projektu, schopnost oslovit investory a na potenciál růstu.

Slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku projektu TOP ženy Česka se uskutečnilo 21. ledna 2019 v prostorách pražského Fora Karlín za hudebního doprovodu zpěváka Ondřeje Rumla. Večer moderoval Daniel Stach, který kromě vítězek na pódiu přivítal také významné hosty večera, profesory Pavla Pafka a Jana Pirka.

TOP ženy Česka 2018:

Manažerka
Daniela Pešková – nejvýše postavená žena českého bankovnictví, členka představenstva České spořitelny

Podnikatelka
Simona Kijonková – zakladatelka společnosti Zásilkovna

Veřejná sféra
Kateřina Šimáčková – soudkyně Ústavního soudu České republiky

Start-up
Tereza Jurečková – zakladatelka projektu Pragulic
Hana Fořtová – spoluzakladatelka projektu Frusack
Markéta Bláhová – spoluzakladatelka projektu Daytrip

TOP ženy Česka pro rok 2018 budou představeny také v exkluzivním magazínu Hospodářských novin, který vychází 22. 1. 2019. K dostání bude v e-shopu  ihned.cz/topzenyceska.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Půjčit si od lidí, nebo od banky?

Půjčka od banky je stále tím prvním způsobem, který vytane lidem na mysli ve chvíli, kdy potřebují vyšší obnos. Hned za nimi zřejmě stojí půjčka od známých, která se obejde bez velkých úroků a zdlouhavé …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Obyvatel sídliště vyhodí ročně 33 kilogramy potravin

Analýza
Češi každoročně vyhodí do popelnic výrazně více potravin, než jsou si ochotni připustit. Dokládá to mimo jiné i aktuální výzkum Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Zjistil, že v koších skončí až 33 kilogramy potravinového odpadu.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru