Trh eura s dolarem byl poměrně klidný

Názor
Úvod týdne byl na trhu eura s dolarem poměrně klidný. Po většinu evropské seance se kurz držel stabilní kolem 1,102 USD/EUR. Již v pátek zveřejněná solidní data předběžného hrubého domácího produktu (HDP) z Francie (+0,5 % mezikvartálně) či Španělska (+0,4 % mezikvartálně) trhy navnadilo na celoevropské číslo (i když třeba německá ekonomika mezičtvrtletně stagnovala, pozn. aut.).
Po většinu pondělní evropské seance se kurz dolaru k euru držel stabilní kolem 1,102 USD/EUR. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zveřejněné plus 0,3 procenta mezikvartálně za celou eurozónu tak sice mírně překonala tržní konsensus ve výši 0,2 procenta mezikvartálně, ale impuls trhu žádný nepřineslo. Bez odezvy zůstaly i německé maloobchodní tržby za červen.

Meziměsíční pokles se sice může jevit jako zklamání, ale květnové číslo bylo výrazně revidováno směrem k lepšímu (z původně oznámených +0,4 % na +1,9 % meziměsíčně). Bez jakéhokoliv překvapení zůstala celková červencová inflace za eurozónu, o 0,1 procentního bodu ale v souladu s naším předpokladem a tržním konsenzem překonala meziroční dynamiku jádrové inflace.

To potvrzuje neochotu jádrové inflace znatelněji klesat a je naším argumentem, proč Evropská centrální banka minulý týden se zvyšováním úrokových sazeb pravděpodobně ještě neskončila.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
ECB opět zvýšila úrokovou sazbu, tlak na korunu poroste

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB