Tři procenta nabízí i Air Bank

Jako první z větších bankovních domů vstoupila do tříprocentního klubu Air Bank. Od 11. února zvyšuje tarif na spořicích účtech na rovná tři procenta. A jak se banka sama pochlubila, je to čtvrté navýšení úrokové sazby v řadě.
Jako první z větších bankovních domů vstoupila do tříprocentního klubu Air Bank. Od 11. února zvyšuje tarif na spořicích účtech na rovná tři procenta. Ilustrační foto: FAEI.cz

Týká se ovšem pouze vkladu do 250 tisíc korun a to ještě za podmínky pěti plateb kartou. Nicméně tři procenta a více procent nabízí za různých podmínek už sedm finančních ústavů.

Air Bank však na rozdíl od jiných finančních ústavů svůj tarif nenabízí jako marketingovou akci. Akční úrokové sazby lze buď časově omezit, nebo je během týdne i snížit, což klientům poskytuje minimum času k přemístění svých úspor jinam. To u Air Bank nehrozí, protože podle běžných pravidel musí případné snížení sazeb oznámit dva měsíce předem.

Pastičku na střadatele políčila Expobank, která na vkladech přijme neomezenou částku, ale vybrat si klient může jen 250 tisíc za týden. Připomíná to bankovní otrokářství, ale pokud klient využívá spořicí účet této banky jako běžný s úročením 3,01 procenta, jistě to stojí za úvahu. Banka totiž mezi spořicím a běžným účtem v případě jejího NEO účtu nerozlišuje.

PSALI JSME:
Lov na klienty, nebo na peníze?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi chtějí silného lídra, který nás osvobodí od mocných a bohatých

Průzkum
Většina tuzemské veřejnosti příliš nevěří tomu, že by politici či elity hájili zájmy obyčejných lidí. Spíše mají pocit, že se o ně tradiční strany nezajímají. A v čele státu si přejí silného lídra, který by vzal zemi z rukou mocných a bohatých. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) agentura Ipsos.