Tři procenta nabízí i Air Bank

Jako první z větších bankovních domů vstoupila do tříprocentního klubu Air Bank. Od 11. února zvyšuje tarif na spořicích účtech na rovná tři procenta. A jak se banka sama pochlubila, je to čtvrté navýšení úrokové sazby v řadě.
Jako první z větších bankovních domů vstoupila do tříprocentního klubu Air Bank. Od 11. února zvyšuje tarif na spořicích účtech na rovná tři procenta. Ilustrační foto: FAEI.cz

Týká se ovšem pouze vkladu do 250 tisíc korun a to ještě za podmínky pěti plateb kartou. Nicméně tři procenta a více procent nabízí za různých podmínek už sedm finančních ústavů.

Air Bank však na rozdíl od jiných finančních ústavů svůj tarif nenabízí jako marketingovou akci. Akční úrokové sazby lze buď časově omezit, nebo je během týdne i snížit, což klientům poskytuje minimum času k přemístění svých úspor jinam. To u Air Bank nehrozí, protože podle běžných pravidel musí případné snížení sazeb oznámit dva měsíce předem.

Pastičku na střadatele políčila Expobank, která na vkladech přijme neomezenou částku, ale vybrat si klient může jen 250 tisíc za týden. Připomíná to bankovní otrokářství, ale pokud klient využívá spořicí účet této banky jako běžný s úročením 3,01 procenta, jistě to stojí za úvahu. Banka totiž mezi spořicím a běžným účtem v případě jejího NEO účtu nerozlišuje.

PSALI JSME:
Lov na klienty, nebo na peníze?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nadešla hodina ruského bankrotu?

Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž ve středu těsně po půlnoci newyorského času, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB