Vyrážíme do ulic na Kolíčkový den. Kolíčkujte s námi a připněte si kolíček i vy!

Kolíčkový den je sbírkou Nadace Jedličkova ústavu, která má za cíl vybrat finanční prostředky na podporu dětí a mladých lidí s postižením a také šířit osvětu pro lepší komunikaci s lidmi s handicapem.
Kolíčkový den je sbírkou Nadace Jedličkova ústavu, která má za cíl vybrat finanční prostředky na podporu dětí a mladých lidí s postižením a také šířit osvětu pro lepší komunikaci s lidmi s handicapem. Ilustrační foto: Nadace Jedličkova ústavu

Do sbírky se zapojí především studenti ze základních a středních škol v Praze a Středočeském kraji, aby pomohli vybrat finance na podporu svých vrstevníků, kteří v životě neměli takové štěstí. V letošním roce je Kolíčkový den naplánován 17. října.

Jeden kolíček = 20 minut osobní asistence

Kolíček si lidé mohou koupit za minimální příspěvek 50 korun, což odpovídá nadačnímu příspěvku na 20 minut osobní asistence. Příspěvky budou použity na pořízení kompenzačních pomůcek, osobní asistenci, pracovní tréninky pro lidi s postižením, na podporu volnočasových aktivit a rozvoj dalších zájmů pro pestřejší a plnější život dětí a mládeže s postižením.

Kolíček nás spojuje

V rámci Kolíčkového dne šíříme myšlenku většího propojení zdravých lidí a lidí s handicapem. Zelený kolíček, který si ten den připneme na oblečení, symbolizuje toto spojení. Zakoupením kolíčku lidé přispějí na podporu dětí a mladých lidí s postižením, kterým pomáháme začlenit se do běžného života.

Podívejte se na krátké video, které pro Kolíčkový den připravila režisérka a animátorka Maria Procházková.

Příběh kolíčku

Zelený kolíček je pro nás symbolem propojení zdravých lidí a lidí s handicapem. Proč ale právě kolíček? Rádi bychom Vám přiblížili příběh Zeleného kolíčku. Víte o tom, že jsme se inspirovali opravdovým příběhem bývalého studenta školy Jedličkova ústavu? Jak to celé vlastně bylo? Podívejte se na náš rozhovor s Jakubem, kde naleznete všechny odpovědi.

Věděli jste, že si lidé obvykle nezačnou povídat s člověkem s postižením, ale rovnou s jeho asistentem? Obávají se komunikace.

„Je to nepříjemný pocit, když musím jít jako vozíčkář nakoupit nebo třeba něco zařídit na úřad s chodícím asistentem. Vidím, že zdravý člověk většinou začne těkat očima, přešlapovat a je mu nepříjemně. Často se tak stává, že začne raději komunikovat s chodící osobou v domnění, že jsem nemohoucí natolik, že nejsem schopen nic řešit… Už bych to nechtěl zažít…“, řekl nám Jakub.

Zapojte se do sbírky i vy

Podpořte děti s postižením i vy – zakoupením kolíčku na jednom z kolíčkových stanovišť 17. října v Praze a okolí nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS PROJEDLICKU 90 na číslo 87 777. Můžete je podpořit také libovolnou částkou na transparentní účet Nadace Jedličkova ústavu 350 350/ 5500.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB