Zrušení státní podpory u stavebního spoření?

Názor
Stát zřejmě hledá každou možnost, jak ušetřit. A v hledáčku politiků se ocitla již tak dost zmrzačená státní podpora vyplácená ke stavebnímu spoření. Stavební spoření je tradičním produktem. Zakládáme ho dětem, babičky vnoučatům a stavebně tak spoří obrovská spousta lidí.
Úplné zrušení státní podpory stavebního spoření může jeho budoucnost ohrozit. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Stavební spoření už dávno není výnosné. Ale je „naše“ a je jednoduché a příjemné k použití. Úplné zrušení státní podpory může jeho budoucnost ohrozit. Tzv. „přátelští“ klienti – tedy ti, kdo spoří, ale nebudou chtít přidělený úvěr, jsou důležitou součástí systému.

Přijdou-li i o tu trochu, kterou stát ještě stavební spoření podporuje, nenapadá mě důvod, proč by ještě někdo měl vůbec mít zájem hrát roli „přátelského“ klienta.

Autor je místopředseda představenstva společnosti Gepard Finance
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Státní podpora stavebka nafukuje ceny realit. Je rozumné ji zrušit, jak zvažuje Fialova vláda

Zavřít reklamu ×
  1. no je potřeba zrušit 2000kč za rok u stavebka–abychom mohli podpořit ukrajinu né,ale ni proti ukrajině,ale musi byt peneze v kase a tam nejsou a berem si to na dluch—vždit ukrajina neni naše valka to nevite

    • Opravdu zdůvodnění hodné úrovně intelligence této vlády. Podpora 2 000,- Kč nafukuje cenu realitě v hodnotách miliony Kč. To nevymyslel člověk s mozkem.

  2. Ono k tomu ani nedojde, protože ušetřit jen cca 4mld za cenu, že naštvu 3,3 milionu lidí (tj. cca 1/3 národa), to byl fakt hodně špatný obchod. Vláda o to s nikým nejednala a leží to tak jen v rovině jakési úvahy, která byla zkrátka hodně naivní, neodborná a hloupá. Ale pokud to pořád budete někde opakovat, tak 100x opakovaná lež se stává pravdou a ty stavební spořitelny položíte vy (média) i bez účasti státu. Lidé jsou dost vnímaví, citliví, vystrašení a bohužel dost finančně negramotní… Takže bez ohledu na to, že podpora nakonec zůstane, lidé se do spoření nepohrnou, protože někde zachytili zaručenou informaci, že…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB