222 tisíc korun putovalo do dětských domovů. Obchůdky s Albertem dětem zpříjemnily svátky

Do letošního ročníku vánočních Obchůdků s Albertem se i přes pandemií ztíženou situaci zapojilo celkem 30 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka. Část z nich nově prodávala výrobky i on-line. Malí obchodníci utržili za své vlastnoručně vyrobené dekorace a ozdoby celkem 222 tisíc korun. Díky projektu Nadačního fondu Albert si takto osvojují základy finanční gramotnosti a připravují se na vstup do dospělého života.
Do letošního ročníku vánočních Obchůdků s Albertem se i přes pandemií ztíženou situaci zapojilo celkem 30 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka. Foto: Albert

Letos proběhl již devátý ročník Obchůdků s Albertem. „Tak jako celý letošní rok, i Obchůdky byly úplně jiné, než jsme byli zvyklí. Do poslední chvíle jsme řešili jejich průběh. Místo tradičních obchůdků v prodejnách Albert jsme zajistili vytápěné venkovní stánky. Nově jsme část obchůdků přesunuli do internetového prostředí, kde probíhal on-line prodej. I přes nepříznivou situaci jsou děti i zákazníci moc spokojeni, a všem pateří velké poděkování,“ říká Petra Režná, manažerka Nadačního fondu Albert.

Celý výtěžek putuje přímo dětem

Malí obchodníci si díky devátému ročníku Obchůdků s Albertem opět vyzkoušeli celý proces od nákupu materiálu, výroby produktů, nacenění až po prodej a komunikaci se zákazníky. Letos je navíc také nafotili, aby je mohli nabízet i on-line. „Pro děti jsou to cenné zkušenosti, které jim jistě pomohou při vstupu do samostatného života,“ dodává Irena Adámková, zástupkyně ředitele Dětského domova Prostějov. Na nákup materiálu jim přispívá Nadační fond Albert.

Celý výtěžek z prodeje putoval přímo do rukou konkrétních organizací. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř tři miliony korun,“ doplňuje Petra Režná. S utrženými penězi dětské domovy nakládají podle vlastního uvážení. Nejčastěji jdou na odměny dětem jako je například společný výlet, sváteční večeře či na různé dobroty. „Výtěžek z prodeje použijeme na vyplacení odměny dětem, které se podílely na výrobě a samotném prodeji, ale i na něco společného pro všechny děti,“ popisuje Irena Adámková.

Dřevěný stánek navodil vánoční atmosféru

Do letošního ročníku se již po několikáté zapojil i Dětský domov Rovečné. „Přes počáteční obavy z venkovního prodeje jsme se nakonec shodli na tom, že to v Nadačním fondu skvěle vymysleli. Stánek s dřevěnou konstrukcí krásně navodil vánoční atmosféru. Lidé na nás reagovali moc hezky, popovídali si s námi za dodržení všech opatření i bezpečných odstupů, a také nakoupili. Během půl dne jsme tak prodali téměř vše, co jsme vyrobili. Vše dopadlo na jedničku a výdělek je úžasný. Už teď začínáme přemýšlet, co budeme vyrábět příští rok,“ říká Ivana Benešová, vychovatelka z Dětského domova Rovečné.

Děti už mají i své zákazníky, kteří se každoročně vracejí. „Opět přišli naši stálí zákazníci, kteří děti už znají. Prohodili s nimi pár slov, jak se mají, co škola, a především děti slyšely, jak se nabízené zboží lidem líbí. Nakupující chtěli často vědět, jak se dekorace vyrábí. Hitem letošních obchůdků byli opět andílci z korálků, pedigu, korku a keramiky,“ popisuje Irena Adámková.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru