Akciové trhy: ČEZ v čele poklesu, kouzlo vyšší dividendy pominulo

Názor
Tuzemský index PX v úterý klesal, jako ostatní evropští sousedé. Odevzdal 0,50 procenta (1 319,47 b.). Pondělní ČEZ a kouzlo jeho růstu spojené s vyšší dividendou navrženou státem, kvůli čemu včera pražská burza na rozdíl od jiných neklesala, vyprchalo. Dnes jeho akcie klesly nejvíce.
ČEZ v úterý na pražské burze odepsal 1,22 procenta (1 055 Kč) a vymazal většinu pondělního růstu. Ilustrační foto: Pixabay.com

ČEZ odepsal 1,22 procenta (1 055 Kč) a vymazal většinu pondělního růstu. Philip Moris ČR (-0,94 %, 16 820 Kč), Komerční banka (-0,75 %, 665 Kč) ztratily dnes přes půl procenta. Kofola odevzdala 0,41 % (245 Kč) a pojišťovna VIG (-0,35 %, 575 Kč) oslabila po čtyřech neklesajících dnech. Společnosti Colt CZ (+0,54 %, 557 Kč) se jako jediné podařilo dnes uzavřít v plusu.

Americký širokopásmový index S&P500 úterek a vlastně i nový pracovní týden (v pondělí byl v USA svátek, pozn. aut.) začal poklesem o 0,5 procenta. Evropské akcie (index STOXX Europe 600) otevřely v úterý slabší. Celý den se obchodovaly v záporných hodnotách. Navíc závěr dne byl ovlivněn slabším otevřením v USA. Krátce před koncem obchodování ztrácel index 0,5 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akcie ČEZ letí vzhůru

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB