Apple po roce poklesu opět dosáhl růstu tržeb a prodeje iPhonů

Společnost Apple po čtyřech čtvrtletích poklesu opět dosáhla růstu tržeb a prodeje iPhonů byly také silnější, než se očekávalo, přičemž dosáhly necelých 70 miliard dolarů. Tuto dobrou zprávu však zastínil propad tržeb z Číny a určité oslabení v segmentu služeb.
Tima Cooka a jeho tým čeká v roce 2024 spousta práce, protože se zdá, že pro Apple to bude jedno z nejnáročnějších období za poslední desetiletí. Ilustrační foto: European Commission - Photographer: Christophe Licoppe – https://audiovisual.ec.europa.eu/en/reportage/P-061904 (archive, archive), Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=138165897

Panují obavy, že v Číně, která je pro Apple jedním z nejdůležitějších regionů na světě, se konkurence neustále vyostřuje, a proto by tento propad prodejů nemusel být jednorázovou záležitostí. Kromě toho služby, které jsou jednou z nejlepších oblastí společnosti Apple, budou pro investory důvodem k obavám, protože nesplnily očekávání.

Podtrženo a sečteno, poslední report společnosti byl „v pohodě“, ale rozhodně nebyl tím nejlepším. Tyto výsledky Wall Street neoslní, ale investoři si z nich mohou odnést určitá pozitiva. Je zřejmé, že Tima Cooka a jeho tým čeká v roce 2024 spousta práce, protože se zdá, že pro Apple to bude jedno z nejnáročnějších období za poslední desetiletí.

Jeho uvedení Vision Pro může být pro investory jakýmsi povzbuzením k obnovení jejich optimismu, ale nebude to úspěch ze dne na den a bude trvat nějakou dobu, než se významně projeví na tržbách.

Autor je analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB