Babišovy šance na zvolení prezidentem podle sázkových kanceláří rychle klesají

Šance na zvolení Andreje Babiše v neděli podle vypsaných kursů tuzemských sázkových kanceláří citelně klesají. Kursy předních sázkových kanceláří Tipsport, Fortuna, SazkaBet a Betano se nyní pohybují v rozmezí od 1:6,6 do 1:7,25. Kdo si tedy nyní vsadí 1 000 korun na to, že Babiš se stane prezidentem, dočká se v případě jeho vítězství potenciálně výhry až 6 250 korun v čistém vyjádření.
Babišovy šance na triumf jsou tedy nyní velmi nízké, nikoli ovšem nulové, přičemž navíc dále poměrně rychlým tempem klesají. Ilustrační foto: Depositphotos.com

V případě vítězství Petra Pavla bude výhra při vložené tisícikoruně podstatně nižší. Kursy na jeho vítězství se nyní pohybují nejčastěji od 1:1,08 do 1:1,1. Výherce si tedy v čistém odnese potenciálně nejvýše stokorunu. Reálně to bude spíše ještě o něco méně, kvůli poplatkům či maržím sázkových kanceláří.

Pravděpodobnost Babišova triumfu odvozená z kursů uvedených sázkových kanceláři se tudíž nyní pohybuje lehce nad úrovní deseti procent. Šance na Pavlův triumf je tedy bezmála 90procentní. V podstatě totožné rozložení šancí panovalo těsně po prvním kole volby minulý víkend. Během končícího týdne se pravděpodobnost Babišova vítězství nejprve o něco zvýšila, až na čtvrtečních zhruba 19 procent, od té doby však opět klesá.

PSALI JSME:
Babiš prezidentem? Podle sázkových kanceláří jen zhruba 18procentní šance. Favoritem je nadále Pavel

Nyní je zhruba poloviční oproti šanci, kterou někdejší premiér a šéf hnutí ANO měl podle kursů sázkových kanceláří v předvečer prvního kola volby. Tehdy se pravděpodobnost jeho celkového triumfu v prezidentském klání pohybovala mírně nad úrovní dvaceti procent.

Babišovy šance na triumf jsou tedy nyní velmi nízké, nikoli ovšem nulové, přičemž navíc dále poměrně rychlým tempem klesají. Pokud by stávající dynamika poklesu pokračovala v nadcházejícím týdnu, v předvečer druhého kola volby se Babišova šance na triumf bude limitně blížit nule, zatímco pravděpodobnost Pavlova vítězství by byla takřka stoprocentní.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Sázkové kanceláře favorizují generála Pavla

Zavřít reklamu ×
  1. Babišovy šance na zvolení prezidentem podle sázkových kanceláří rychle klesají… Média hrají zásadní úlohu jak snížit preference voličů p. Babiše ! Lidé nejsou blbci !

    • Přesně tak – hlavní roli ve snížení Babišových preferencí hrají média. Jakmile někde Babiš promluví a média to zveřejní, hned má o pár tisíc voličů méně ;-).
      Také to samozřejmě vysvětluje jeho absenci v debatách před prvním kolem. Do druhého by se totiž zřejmě vůbec nedostal.

    • Milý Kevine. Sázkovým kancelářím je nutno věřit. Jde jim o nemalé peníze. Na vítězství B. bylo vsazeno cca 50 milionů korun. Kdyby vyhrál, musí kancelář vyplatit nejméně milionů 300.

  2. Já bych se zatím moc neradovala, radovat se budu, až oznámí výsledky voleb. Jeho voliči můžou nepříjemně překvapit….

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB