ČSOB bude vzdělávat učitele v oblasti Finanční gramotnosti

ČSOB informovala, že získala akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) pro svůj kurz Finanční vzdělávání pro školy a že spouští vzdělávací program finanční gramotnosti pro pedagogy základních a středních škol. Učitelé, kteří program úspěšně absolvují, si jej budou moci započítat do povinného ročního plánu na prohlubování odborné kvalifikace.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Kurz se tematicky zaměří na oblast peněz, finančních produktů, hospodaření domácností, bankovní systém a moderní bankovní a finanční technologie. Banka tak rozšiřuje své aktivity v oblasti finančního vzdělávání, které se dosud zaměřovaly na výukový program pro žáky základních a středních škol.

„Během výuky ve školách jsme zaregistrovali velký zájem učitelů o další vzdělávání a informace související s problematikou finanční gramotnosti. Rozhodli jsme se proto pro pedagogy vytvořit kurz, který je provede současnými trendy a umožní jim ještě více proniknout do světa financí. Už nyní máme předběžný zájem desítek učitelů a těšíme se, že i tímto způsobem ke stávajícím aktivitám akcelerujeme podporu zlepšování úrovně finančních znalostí v Česku,“ říká člen představenstva ČSOB Petr Hutla.

Program Finanční vzdělávání ČSOB pro školy nabízí banka základním a středním školám od roku 2016. Cílem programu je hravou formou představit dětem svět financí a ukázat jim konkrétní příklady z praxe. Aktuálně je do projektu dobrovolnicky zapojeno přes 400 zaměstnanců ČSOB, výukový program absolvovalo už přes 25 000 žáků po celé České republice.

PSALI JSME:
Do českých škol míří program finančního vzdělávání

V lednu 2018 získal akreditaci MŠMT komplexní program finančního vzdělávání Abeceda peněz, připravený Českou spořitelnou. Abeceda se v současné době se zaměřuje zejména na žáky čtvrtých tříd základních škol, jimž otevírá svět financí zážitkovou formou.

„Aktuálně je v projektu pro 4. třídy zapojeno více než 260 škol,“ říká David Hubáček, který je v České spořitelně zodpovědný za finanční gramotnost a dodává, že pro spolupráci se školami mluví i výsledky průzkumu banky: „Jak správně hospodařit, by se ve škole chtělo učit sedm z deseti dětí. Školu jako místo, které by mělo dětem pomáhat získávat finanční dovednosti, vnímá 60 % rodičů.“

Přestože rámcové vzdělávací programy počítají i s finanční gramotností, ve výuce pevně zakotvená není. Pouze 15 % žáků si uvědomuje, že by se kdy finančním dovednostem učili. Spořitelna proto nabízí školám zážitkový program finanční gramotnosti Abeceda peněz, do nějž chce konce letošního roku zapojit více než 400 škol a 25 000 žáků základních škol.

PSALI JSME:
Životní zlom v páté třídě? Sortování dětí na chytré a hloupé po Česku

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kolo stojí desetitisíce. Tak proč ho nemáte pojištěné?

Poradna
První jarní paprsky každoročně vylákají ven i ty, kdo se za sportovce zrovna nepovažují. Ať už na kole trháte rekordy, nebo jste spíše kochací typy, měli byste si být vědomi, že kolo není spojeno jen s příjemnými zážitky, ale také celou řadou rizik. Na většinu z nich myslí pojištění.