Dvě třetiny piva Staropramen se vloni vypily v zahraničí

Pivovary Staropramen vykázaly v roce 2019 celkové prodeje ve výši 3,2 milionů hektolitrů, meziroční růst tak činil 3,4 %. Společnost tím obhájila pozici druhého největšího výrobce a prodejce piva v ČR, stejně jako významného českého exportéra. Prodeje značky Staropramen v zahraničí pak poprvé pokořily hranici dva miliony hektolitrů. Ve srovnání s rokem 2018 prodaly Pivovary Staropramen v Česku a na exportních trzích o 106 tisíc hektolitrů více.
Dvě třetiny piva Staropramen se vloni vypily v zahraničí. Foto: Staropramen

„V Čechách byly tahounem především hlavní pivní značky Staropramen a Ostravar s téměř čtyřprocentním růstem prodejů. Dařilo se také pivním mixům, jejichž prodeje se zvýšily zhruba o 20 %. Z hlediska balení výrazně rostl odbyt piva v plechovkách (10,3 %) a tancích (9,8 %),“ komentuje výsledky Zdenek Havlena, ředitel společnosti Pivovary Staropramen pro Česko a Slovensko.

Pivo Staropramen si upevnilo pozici druhé nejprodávanější české pivní značky v zahraniční. Celkově ho mohli loni ochutnat konzumenti ve 35 zemích světa.

„Díky exportu a licenční výrobě se v loňském roce za hranicemi prodalo rekordních 2,12 milionů hektolitrů piva značky Staropramen. Ten je na řadě evropských trhů českou pivní jedničkou,“ upřesňuje Havlena.

Dvě třetiny piva Staropramen se tak vloni vypily v zahraničí.

Největším exportním trhem společnosti zůstává Slovensko, kde prodeje meziročně vzrostly o 9,4 % a tržby dokonce o 14,1 %. Meziroční nárůst zaznamenala i licenční výroba a to o 19 %.

Největším licenčním trhem je Ukrajina, kde při srovnání s rokem 2018 společnost zaznamenala růst prodejů o devět procent, významný podíl si drží i Rusko.

Svou pozici značka Staropramen dále posílila i ve Velké Británii, Švédsku, Německu, Maďarsku, Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Srbsku.

PSALI JSME:
Sklo, plast, plechovka, nebo sud. Který obal je pro pivo nejlepší?

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Hugo Boss trpí kvůli koronaviru i demonstracím

V důsledku uzavření obchodů a omezení cestovního ruchu se výrazně propadly prodeje módního domu Hugo Boss. Situaci navíc zhoršují i demonstrace proti rasismu ve Spojených státech.

Nový předseda představenstva společnosti Škoda Auto

Thomas Schäfer se dnes s okamžitou platností ujal funkce předsedy představenstva společnosti Škoda Auto. Na této pozici vystřídal Bernharda Maiera, který po téměř pěti letech v čele představenstva předal funkci …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru