Exmanželka chtěla vydírat. Teď jí hrozí milionové dluhy

„Exmanželka chtěla už strašně moc peněz. Není to laskavá žena, opravdu ne, jak se ukázalo u výchovy dětí. Ale peníze, ty by chtěla, a hodně peněz, hodně majetku. Já už ale nic nevlastním, jen samé dluhy,“ usmívá se pětačtyřicetiletý Roman z Olomouce, který je obchodníkem s realitami, zabývá se správou a vymáháním pohledávek a půjčkami.
Exmanželka chtěla vydírat. Teď jí hrozí milionové dluhy. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Rodinný dům, z ulice skromný domeček, ze dvora honosné sídlo s bazénem, je zapsán na svěřenský fond. Může mít název podobný tomu, jaký je v databázi těchto fondů, kde jeden z nich se jmenuje „ve prospěch strýčka Skrblíka.“ Roman v domě bydlí, nakládá s ním, stejně tak jeho děti, kterého ho navštěvují.

Však také není divu, že podle výzkumu advokátní kanceláře Holásek se většina zájemců o zřízení svěřenského fondu rekrutuje z řad šéfů rodinných firem a vlastníků nemovitostí. Ve fondu jsou i Romanovy činžovní domy, které vlastní na severní Moravě. Žádná nemovitost, která je jeho, mu nepatří. Nikde ve veřejném registru u těchto nemovitostí totiž nefiguruje jeho jméno.

Přímo na jeho osobu, na jeho jméno, jsou ale vedeny i pohledávky napsané mezi přáteli-obchodníky účelově fiktivně, ale reálně na papíře jsou. A světe, div se, datumově jsou ještě z doby, kdy byla exmanželka manželkou. To pro ni může mít dalekosáhlé důsledky: Dluhy vzniklé v manželství se totiž dělí na oba dva. „Na hrubý pytel hrubá záplata. Chtěla mne vydírat? Chyba. Teď na ní mohou spadnout miliony – ale ve vymáhání,“ dodává Roman.

Tak takhle se to dělá, když člověk něco vlastní. Na hrubý pytel, hrubá záplata.

PSALI JSME:
Majetek svěřenského fondu je právně absolutně vyčleněn od zakladatele

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Plánované deficity – Němci versus Češi

Německá vláda včera schválila tamnímu ministru financí Olafu Scholzovi jeho návrh státního rozpočtu pro příští rok s deficitem 96,2 miliardy eur, což je zhruba 2,8 % německého hrubého domácího produktu (HDP) v roce …

ČNB zdůraznila vysoká rizika

V souladu s očekáváním ponechala Česká národní banka (ČNB) na včerejším zasedání nastavení měnové politiky beze změny. Poslední vývoj ekonomiky se od srpnové prognózy centrální banky téměř neliší. Oslabení koruny …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru