Firma ze severní Moravy se stoletou tradicí čelí levné Asii festovními regály

Tuzemská značka s více než stoletou tradicí ze severní Moravy úspěšně čelí levné asijské konkurenci, a i v době, kdy náklady vyletěly enormně nahoru byla schopná uživit stovky zaměstnanců. Program je vlastně prostý: Festovní, snadno smontovatelné regály. Do podniků i domácí dílny.
Tuzemská značka s více než stoletou tradicí ze severní Moravy úspěšně čelí levné asijské konkurenci. Foto: Kovona System

„Zaměstnáváme přes 600 lidí. Historie značky sahá až do roku 1917,“ řekl redakci portálu FAEI.cz Adam Machala, specialista společnosti Kovona System. Se svými regály prorazila v cenově tvrdé, ale často velmi nekvalitní asijské konkurenci nejen v řetězcích pro stavbu a dílnu, ale její výrobky odebírají také podniky s velkými sklady.

„Výrobky z našeho závodu v Českém Těšíně najdete na celém světě, od Ameriky, přes Evropu až po Japonsko,“ dodává Machala. „Během covidu zdražily vstupní materiály trojnásobně. Ceny železa sice nyní pozvolna klesají, ale nelze předpokládat, že se dostaneme na ceny před covidem,“ míní Machala.

PSALI JSME:
Závislost na oceli? Evropa zaostává a Čína stále vede

Přidává porovnání: Průměrná cena za tunu tvářené oceli za studena v roce 2019 byla 600 eur (14 400 Kč), v roce 2020 činila 1 200 eur (28 800 Kč) a nyní je 900 eur (21 600 Kč). „Během tohoto období ovšem naši inženýři vyvinuli unikátní regálový systém na pneumatiky,“ konstatoval Machala.

PSALI JSME:
Investoři ve světě masivně přesouvají své peníze z „čistého“ do „špinavého“ průmyslu

Od konkurence se odlišuje polohovacím systémem, který se skládá ze šestnácti ložisek a trubek na nich umístěných. Jeden regál pojme až osm kusů pneumatik, přičemž nosnost jedné police je 600 kg.

Běžně dostupné regály pro pneumatiky jsou přitom převzaty ze standardních policových regálů, které mívají ostré hrany, pneumatiky se doslova zaseknou mezi nosníky. Jakékoliv polohování zůstává opomenuto, manipulace s pneumatikou je obtížná a může také docházet k jejímu poškození.

PSALI JSME:
Víte, co znamená CZ u pneumatik? Vítejte ve světě méně známých kódů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB