Forint své zisky neudržel

Názor
Z regionálního dění tohoto týdne stojí za zmínku úterní zasedání maďarské centrální banky, která snížila jednodenní depozitní sazbu o dalších 100 bazických bodů. O/N sazba se tak dostala na 14 procent s tím, že v září ji centrální banka s největší pravděpodobností sníží na 13 procent, tedy na úroveň klíčové 3M depozitní sazby. Poté (od prvního čtvrtletí příštího roku, pozn. aut.) by mělo začít docházet i k redukci této delší sazby.
Maďarský forint své zisky tento týden neudržel a v pátek už se pohyboval opět kolem pondělních úrovní. Ilustrační foto: Depositphotos

Kurz koruny se tento týden pohyboval převážně v desetihaléřovém pásmu 24,05-24,15 CZK/EUR. Na trhu byla stále patrná prázdninová nálada a ani zbytek regionu na tom nebyl o mnoho lépe. Maďarský forint zahajoval týden kolem úrovně 384 HUF/EUR.

V průběhu týdne posílil k hladině 380 HUF/EUR. Své zisky ale neudržel a v pátek se pohyboval opět kolem pondělních úrovní (384 HUF/EUR). Polský zlotý osciloval celý týden kolem hladiny 4,47 PLN/EUR.

Společná evropská měna měla v průběhu týdne nejprve tendenci ztrácet. Z pondělních úrovní okolo 1,08 USD/EUR se posunula na 1,095 USD/EUR. V polovině týdne se ale trend otočil a v pátek se její kurz pohyboval kolem 1,85 USD/EUR.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka dále snížila jednodenní sazbu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Šéf ČNB: Zůstaneme „opatrnými jestřáby“

V rozhovoru pro deník Blesk guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl opět zdůraznil, že navzdory postupnému snižování úrokových sazeb v letošním roce zůstanou centrální bankéři „opatrnými jestřáby“.

Rating? Česko na tom není vůbec špatně

Ratingové agentury pravidelně vystavují vládám vysvědčení. Jejich hodnocení je důležité nejen proto, že země s lepším ratingem jsou zpravidla schopny na finančních trzích levněji financovat svůj dluh. Zároveň nám …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.