HashKey spouští altcoin fond

Názor
Hongkongská společnost HashKey Capital, která se zabývá kryptoměnami, chce podle zpráv agentury Reuters spustit investiční fond zaměřený na altcoiny.
Fond bude investovat více než 100 milionů dolarů do menších kryptoměn a bude v něm držet méně než 50 procent bitcoinu nebo etheru. Ilustrační foto: Pixabay.com

Fond bude investovat více než 100 milionů dolarů do menších kryptoměn a bude v něm držet méně než 50 procent bitcoinu nebo etheru, tedy dvou největších kryptoměn, které často tvoří základ takových fondů. Podle HashKey bude fond prozatím zaměřen na profesionální investory, kteří hledají alfa (above-market, pozn. aut.) výnosy z diverzifikovaných investic.

Tento fond možná neposune kurz konkrétních kryptoměn, ale ukazuje oživený zájem investorů o přístup na trh. Pozoruhodná je i pozice společnosti HashKey v Hongkongu, která často poskytuje produkty pro investory na území pevninské Číny, což je trh, který je z hlediska nabídky kryptoměn nejspíš opomíjen.

Autor je analytik krypto trhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
„Předvídanost bitcoinu? Bude omezen celkovou zásobou stejně jako zlato,“ říká Dominik Stroukal

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

Ropa Brent dosáhla nového desetiměsíčního maxima poblíž 93 dolarů, zatímco WTI se blíží 90 dolarům. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. OPEC …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?