I podnikatelé potřebují občas půjčit. Z jakých úvěrových produktů mohou vybírat?

Podnikání se bez financí neobjede. Obvykle jsou nemalé peníze potřeba už na začátku při rozjezdu byznysu, dostatek kapitálu by však měl mít dobrý podnikatel stále. Co když tomu ale tak není? Jaké možnosti mají podnikatelé v dnešním úvěrovém světě?
Ilustrační foto

Většina tuzemských bank neposkytuje půjčky jen občanům, úvěrové produkty nabízí i podnikatelům, a to ať už drobným živnostníkům, malým či středním podnikům nebo velkým koncernům.

Jaké úvěrové produkty nabízí banky podnikatelům?

Podnikatelé mohou vybírat z celé řady půjček, rozhodovat by se ale vždy měli podle toho, co chtějí úvěrem financovat. Hledáte půjčku na provozní věci? Pak volte neúčelový úvěr, americkou hypotéku nebo kontokorent. Výhodou těchto tří úvěrů je, že nemusíte dokládat, na co peníze využijete.

Potřebujete půjčit na nákup materiálu jen pár desítek až stovek tisíc korun? Neúčelová půjčka může být tím pravým řešením. Pakliže ale sháníte peníze na rozvoj podnikání a koupi nových budov, nejspíš se neobejdete bez milionového zadlužení, v takovém případě je dobrou volbou neúčelová hypotéka, popřípadě investiční úvěr. Pokud místo budov potřebujete do firmy nakoupit nové vozy, zajímejte se o výhodné autopůjčky nebo operativní leasing.

Díky kontokorentu pak může mít každý podnikatel dobrou pověst a plnit své závazky včas. Stačí ho totiž jednou sjednat a peníze už máte k dispozici, je-li potřeba, lze peníze kdykoliv čerpat stále dokola.

Především začínající podnikatelé mohou získat také bankovní půjčku v rámci speciálního programu, který podporuje Evropský investiční fond. Vybírat je tedy skutečně z čeho.

Pro půjčku podnikatelé nemusí jen do banky. Kde jinde si půjčit?

Pro půjčku do banky se vám nechce? Zadlužit se můžete kvůli businessu i jinde, a to třeba u nebankovních společností, které poskytují podnikatelům online půjčky. Díky tomu nemusíte kvůli vyřizování úvěru chodit nikam na pobočku, vše hravě zvládnete z pohodlí vaší kanceláře.

Pokud nebankovním společnostem nevěříte, avšak ani banka vás neláká, můžete o půjčku požádat na peer-to-peer platformách, kde také nechybí půjčka pro podnikatele. V tomto případě je ale velmi důležité, jak oslovíte potenciální investory, ti totiž budou rozhodovat o tom, zda úvěr pro své podnikání získáte či nikoliv.

Podnikat na dluh dnes není nic neobvyklého, vždy je ale zapotřebí zvážit své možnosti, vytvořit si finanční plán a důkladně si projít finanční výkazy, ať víte, že zadlužení firma hravě zvládne. Pokud váháte, zda jít do půjčky či nikoliv, můžete se ještě před podáním žádosti o úvěr pokusit získat investora, který by vám pomohl s rozvojem firmy po finanční stránce. I těch je dnes celá řada stejně jako úvěrových produktů pro podnikatele.

Více informací o půjčce naleznete na https://www.pujcka.co/nebankovni-pujcky.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Půjčit si od lidí, nebo od banky?

Půjčka od banky je stále tím prvním způsobem, který vytane lidem na mysli ve chvíli, kdy potřebují vyšší obnos. Hned za nimi zřejmě stojí půjčka od známých, která se obejde bez velkých úroků a zdlouhavé …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Až bude jezdit na elektřinu i tank, uvěřím elektromobilům

Názor
Elektromobily, hybridy, plug-in hybridy a všemožné jiné takzvané ekologické varianty aut jsou politicky velmi silně protěžované, dokonce i tak, že třeba u vlakové trati ve Velké Chuchli v Praze nějaký hbitý aktivista natřel obří nápis „Klima je více než národ.“ Jenže ať je to, jak chce, nafta u nás stále vítězí. Její spotřeba dokonce kontinuálně stoupá už několik let po sobě, jak ukazují nejnovější data. A …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru