IT fúze roku. Solitea fúzuje celkem tři desítky společností a očekává výnosy kolem dvou miliard

Holding Solitea, který se specializuje na vývoj podnikových, účetních a personálních systémů, k 1. červenci 2020 fúzuje do dvou národních společností. Propojením třiadvaceti českých a sedmi slovenských firem se Solitea stane jedním z největších hráčů na středoevropském trhu v oblasti IT řešení. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Podobný krok nemá na našem IT trhu obdobu, říká předseda představenstva holdingu Solitea Martin Cígler (na snímku). Foto: Solitea

Výnosy za poslední fiskální rok Solitea odhaduje ve výši přibližně dvou miliard korun. Její softwarová řešení a produkty využívá přes čtvrt milionu zákazníků v patnácti zemích. „Díky fúzi vznikne česká společnost s velkou dceřinou firmou na Slovensku a dalšími dcerami v devíti evropských zemích. Chceme zjednodušit a odlehčit organizační strukturu a také se více zaměřit na propojení našich produktů. Podobný krok nemá na našem IT trhu obdobu,“ říká předseda představenstva holdingu Solitea Martin Cígler.

Fúze se podle něj připravovala přes rok a týká se dvaceti tří firem z České republiky a sedmi ze Slovenska.

Tyto společnosti řídí šestnáct produktových značek. Do holdingu Solitea patří účetní systémy pro živnostníky a malé firmy (Money S3, iDoklad, Dotykačka, Markeeta, Profi Účtenka), ale i ERP systémy pro větší společnosti (Byznys, Money S4, Money S5, Vario). V holdingu je také český lídr mzdových a personálních systémů Vema.

Solitea dlouhodobě dodává IT řešení státní správě, například aplikaci eRecept. Jedním z historicky největších exportů tuzemských IT technologií do zahraničí je její řešení pro finskou celní správu. Holding je partnerem Microsoftu v oblasti podnikových aplikací Dynamics, SharePoint, CRM a datové analytiky i dlouhodobým partnerem společnosti Infor v oblasti ERP systémů Infor LN a Infor Visual pro výrobní firmy.

„Daří se nám. Všechny akvizice z poslední doby jsme financovali ze zisku. V aktuálním fiskálním roce, končícím 30. června, počítáme s růstem výnosů z 1,36 miliardy korun na dvě miliardy, což je 47% nárůst oproti předchozímu období,“ uvádí Cígler. Solitea během předchozích čtyř let uskutečnila řadu nákupů IT společností. V letošním roce proběhla akvizice společnosti Axiom Provis. Loni to v České republice byla například společnost Clever Decision, ve Slovinsku MIT Informatika, v Srbsku Billans a na Slovensku WBI.

Sloučení firem bude doprovázet výrazný rebranding. „Chceme, aby se Solitea co možná nejvíce propojila s našimi produktovými značkami a podporovala je. Nechystáme žádné převratné personální změny ani vynucené přechody zákazníků na jiné produkty. Fúze nám ale přinese lepší sdílení know-how. To klientům umožní například hladší přechod na software s vyšší specializací při rozvoji jejich podnikání,“ uzavírá Cígler. Zaměstnanci podle něj žádné zásadní dopady fúze nepocítí. Naopak prý budou pracovat pro silnější a větší společnost, která jim může přinést zajímavější benefity.

PSALI JSME:
S fúzemi a akvizicemi se tento týden roztrhl pytel

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rusové vlastní v Česku na 15 tisíc firem, ubylo jich jen minimum

Analýza
Navzdory hospodářským sankcím vůči Kremlu se počet firem, který v Česku vlastní ruští majitelé, snížil od začátku invaze na Ukrajinu před více než dvěma roky jen o sedm procent. Vyplývá to z výsledků analýzy, které Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) poskytla společnost CRIF.