Jak začít podnikat během rodičovské dovolené?

Jen třináct procent žen se podle průzkumu Byznys pro společnost po skončení rodičovské dovolené vrací zpátky na stejnou pozici ve svém původním zaměstnání. I pro ty, které se na své pracovní místo vrátí, je ale mnohdy složité sladit péči o malé dítě s klasickou pracovní dobou. Proto se ženy stále častěji pokoušejí rozjet vlastní podnikání. Pomoci jim v tom má ojedinělý kurz projektu Podnikni to!, který pomáhá nepodnikatelům v různých životních situacích, jak začít podnikat. 
Ženy na rodičovské se stále častěji pokoušejí rozjet vlastní podnikání. Foto: Pixabay

Kurz s názvem Podnikni to! na rodičovské dovolené odstartoval v dubnu v Brně. „Začít s podnikáním chce spoustu času i odvahy. U rodičů malých dětí je situace obzvlášť specifická, protože svou kariéru musí sladit i s péčí o rodinu. Nesmírně proto obdivuji všechny účastníky kurzu, kteří se rozhodli to zkusit. Věřím, že jim kurz pomůže udělat první kroky v rozvoji svého nápadu,“ řekla lektorka a podnikatelka Andrea Tkačuková, spoluzakladatelka a CEO agentury Foreigners. Její firma působí v šesti českých městech a pomáhá cizincům se začleněním do české společnosti.

Účastníci kurzu si osvojí množství dovedností a bod po bodu se dozví, jak hledat podnikatelské nápady a jak systematicky otestovat jejich potenciál i finanční udržitelnost. A také, jak to vše rozvinout ve funkční podnikatelský projekt, na kterém budou moci pracovat i po absolvování kurzu. Účastníci navíc po celou dobu jeho trvání budou pracovat se zkušenou podnikatelkou a budou mít zpětnou vazbu od dalších profesionálů.

„Kurzy Podnikni to!, které už čtyři roky pomáhají nepodnikatelům nastartovat jejich nápady, jsme uzpůsobili potřebám rodičů, kteří se rozhodují, zda se vrátit do zaměstnání, nebo jestli zkusit rozvinout vlastní podnikatelský nápad,“ vysvětlil důvody vzniku pilotního projektu Jakub Tížek, zakladatel Podnikni to!

PSALI JSME:
Volnější pracovní doba pro matky s dětmi. Opravdu to nejde?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Většina Čechů by chtěla na střechu solární panely

Průzkum
Úspora peněz a energetická soběstačnost. To jsou hlavní důvody toho, proč více než polovina Čechů zvažuje pořízení malých fotovoltaických elektráren na střechu svých domů. Přesto má solární panely jen pět procent populace. Překážkou je vstupní investice, administrativní náročnost, ale třeba také nedostatek informací.
Rolovat nahoru