Jeden důchodce „stojí“ Česko tolik, co čtyři ukrajinští uprchlíci

Názor
Celkové výdaje na ukrajinskou uprchlickou krizi od začátku ruské agrese loni v únoru do konce letošního března činily 33,5 miliardy korun. Ze státního rozpočtu šlo 23,4 miliardy korun. Údaje v pátek zveřejnilo ministerstvo financí.
Celkové výdaje na ukrajinskou uprchlickou krizi od začátku ruské agrese loni v únoru do konce letošního března činily 33,5 miliardy korun. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Částka 33,5 miliardy představuje zhruba jednu dvacetinu sumy, které byla ve stejné době, tj. od konce loňského února do konce letošního března, vyplacena z tuzemské veřejné kasy na důchody. Tato suma totiž činí podle dat České správy sociálního zabezpečení takřka 654 miliard korun.

Drtivou většinu dané sumy pokrývá částka vyplacená na starobní důchody. Starobních důchodců je v Česku zhruba 2,2 milionu.

PSALI JSME:
Spravedlivý hněv pokročilého věku

Dočasnou ochranu udělilo Česko od začátku invaze zhruba půl milionu ukrajinských uprchlíků, nyní jich v Česku je přibližně 325 tisíc. To ale znamená, že za dobu války šlo z veřejných peněz v průměru zhruba čtyřikrát více peněz na jednoho tuzemského příjemce důchodové dávky, než kolik ve stejné době šlo na jednoho ukrajinského uprchlíka.

Nepotvrzují se tak názory některých kruhů, zejména pak politického extrému, že český stát ve své výdajové politice upřednostňuje ukrajinské uprchlíky před českými občany.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Máte doma Ukrajince?

Zavřít reklamu ×
 1. A taky si platili do systému celý pracovní život jako současný příjemce důchodu ???

  • Kovando, ja jsem do systemu daval penize 47 roku, a ukrajinec? Kovando, než zase napišeš nějakou hovadinu, tak se aspoň trošku, trošku zamysli, a jak to neumiš, tak mam doma volnou lopatu, ts je pro tebe asi vhodnějši.

   • Pozoruhodný nadpis článku, zejména v souvislosti s tím, že nikdo neví kolika ukrajinským uprchlíkům byly dávky vyplaceny, mj. nikdo neregistroval původní zaměstnání a vzdělání uprchlíků a nezjistuje se ani, zda dávky neinkasují i Ukrajinci, zaměstnaní v ČR. Ano, tak jsme důslední.

    • I kdyby to pobírali všichni Ukrajinci, co tady jsou, tak je to jen pár procent v populaci. S ohledem na to, kolik už je jich tady nějakým způsobem zaměstnaných, tak to číslo bude určitě o dost menší. To není nic, co by ČR položilo.

     Babiš tady v minulém volebním období rozházel mnohem víc, než tihle lidi dokáží spotřebovat.

   • Kovando, na takovou hovadinu jsi snad ani nemohl sám přijí, tu ti zřejmě musel dát do úst nějaký ministr samozřejmě za tučný balík …?!

   • No a? Důchodcům stejně na penzi přispívá aktuálně pracující populace. Za sebe můžu s klidem říct že s podporou Ukrajinců problém nemám. Drtivá většina z nich jsou stejně ženy a děti, mužů je naprosté minimum (žen tuším 66% a dětí tuším cca 30%). Takže je evidentní že se jedná primárně o lidi, kteří hledají útočiště před válkou. Co jsem zažil tak drtivá věšina se jich tady chová slušně – a upřímně, jsou daleko slušnější než mnoho voličů stran SPD nebo ANO, nevšiml jsem si, že by v nějaké výrazné míře nerespektovali naše zákony a zvyklosti, takže nevidím, proč by jim stát nemohl v nouzi pomoct. Stejně jich je tady početně jen pár procent, takže je to zhlediska státního rozpočtu marginální výdaj. Andrej Babiš si v minulém volebním období na dotacích odklonil mnohanásobně víc, než tihle lidé dokáží spotřebovat, takže absolutně nechápu, o co tady komu jde.

    Nechápu, proč lidi musí Ukrajincům závidět nějakou marginální dávku, když ji ti lidi objektivně potřebují, přičemž se očividně úspěšně snaží začlenit do společnosti. Za sebe s takovým marginálním výdajem po tom, co Babiš v minulém volebním období nehorázně rozfrcal všude možně vážně nemám nejmenší problém.

  • Přesně,že by důchodci měli vyklidit pole,aby nezaclãněli UA,ne? To by se těm našim upįrům lįbilo! Proč to pįšou?

   • Ano ,přesně,Kovanda je mladý nemůžu napsat co, taky bude starý a chci se zeptat Kovando, máš rodiče?

    • Spíš bych řekl, že na rozdíl od důchodců, kterým je z jeho odvodů placen důchod, si je vědom, že se z nich dají ufinancovat jak důchody, tak těch pár Ukrajinců, co tady po válce přišlo. Btw. je zajímavé, že na stavbě nebo jinde, kde běžný Čech nechce moc dělat, jsou Ukrajinci dobří – ale když jde o to někomu v nouzi pomoct, to jsou najednou nenávisti plné diskuse.

  • Připadá mi to jak v 38. Němci taky všechno přijali jako by to bylo jejich.

   • Fakt dementní srovnání. Ukrajinci tady nepřijeli ani v tancích ani se samopalem – těch pár žen a dětí to tady opravdu dokáže ohrozit 😀

  • Kovando, srovnavate nesrovnatelne. Duchodce do systemu daval, aby pozdeji dostaval.

  • Ne ti nemusí, mají to za odměnu. Aby mohli dostat ještě víc, nám to sebrali. Zajímavé je i to, že e dnes dočteme, že naše slavná vláda udělala v rozpočtu chybu – pouze 60 miliard – kde asi jsou ?

 2. Výborně,tak prosím ukažte co tady ty ukrajinci vybudovali.Všechno co využívaj od cest ,nemocnic,škol i míst kam si chodí pro dávky vybudovali většinou nynější nebo budoucí důchodci.

 3. Odváděl jsem 45 let peníze do státní kasy.
  Kolik odvedl uprchlik když tedy z ní čerpá ??

  • Ale nasi důchodci tu pracovali,odvadeli dane,socialni a zdravotni pojisteni..Ze jich je hodne,to svedci o tom ze drive byla vetsi porodnost.Nevim co je to za stupidni dobu,ze se tak broji proti duchodcum.Oni vybudovali a pracovali v nasich nejlepsich fabrikach a vybudovali republiku.Zatimco vlada vse rozprodava a nemame nic.Zaslouzi si dustojny zivot ,to je muj nazor.A to zdaleka nejsem starobni duchodce a jeste dlooooooouuuuuuho nebudu,neb nam to porad zvysuji,haj.li jedni.Se jim to keca,kdyz tam nechodi,ci tam spi a sedi na zadku.

   • Panebože, co se to děje??
    Lidi co celý život pracují a podílí se na rozvoji naší země, by měli mít i důstojné stáří (důchod) a měli by odcházet i v normálním věku, aby si také ještě stihli užít vnoučat….atd
    Holt přebírá to mladá generace, která nemá ale vůbec nemá zdravý selský rozum. Mají vymyté mozky televizí a jinými medii. Pokud by četli a logicky mysleli, tak jim to nikdy nemůže dávat smysl …
    Ale holt vychovává se tu generace „Amerického modelu“
    Děj se vůle Boží…

   • Děkuji vám za váš příspěvěk. Jako jeden z mála mladých jste se zastal důchodců. Já jako důchodce mám pocit, že celá společnost je štvána proti nám. A teď jsem se lekla, že nás budou vyměňovat na Ukrajinu čtyři za jednoho.

 4. Důchodce pro republiku pracoval celý život , co jí dal Ukrajinec ???

  • A co my s tím máme společného? Důchodce si na důchod vydělal…

   • Přesně, srovnávají nesrovnatelné. Ať mají Ukrajinci stejná práva, ale i povinnosti. Někteří Ukrajinci získali na dávkách víc než já, která 40let pracuje a zatím o nic nežádala. Co se na našich občanech ušetří, to dostanou Ukrajinci a podobní. Už mě nebaví být solidární, ale nikdo se mě neptal

  • Nedal nic,jen využívá štědré podpory státu, tady to vypadá, že by se stát nejraději důchodců zbavil. Tato země není pro staré..

   • Přesně tak. Vždyť důchodci mají povoleno přecházet na červenou !!!

 5. nevážený pane kovando,
  nevím, kde jste přišel na tuto demagogii.
  Příklad (ze života):
  od roku 1980 jsem jenom já státu na daních z příjmu odevzdal téměř 1500000. a to při důchodu 25000 mi bude trvat 5 (slovy pět) let, než začnu stát „vysávat“. kolik korun dal ten ukrajinský uprchlík do kasy? a to nepočítám že jsem nakupoval (z toho jsou další daně státu). tak, prosím, neblbněte lidi. stojí vám to za to?

  • Takto se tvoří dezinformace. Tento článek je úplná blbost.

   • Kovando a kolik stojí stát všichni slavní ekonomové, kteří píšou a radí takové nesmysly, jako Vy a Nerv. Ani Vám není rozumět, co jde z Vašich úst. 43let jsem odváděl daně, tak mám právo na důstojné stáří. Jste ubohý člověk, zadarmo drahý.

    • Tací jako Kovanda by nemuseli vůbec existovat. Jsou to pro společnost úplně zbyteční paraziti.

    • Budete se divit, ale ekonomové státu kolikrát i dost vydělají. Třeba i proto, že umí i počítat na rozdíl od určité části populace.

  • Pokud jste v důchodu, tak to nemusíte řešit. Uprchlíci jsou placení mj. i z mojich daní a já s jejich podporou z rozpočtu problém nemám. Politici tady už rozkradli mnohonásobně více, než zvládne projíst těch pár uprchlíků.

 6. Takže já v67 který odpracoval celý život a měl jsem 4x nemocensokou cirka asi 2 měsice jsem vyvrhel zato Ukrajinci co do státní kasy nedali ani korunu jsou proti mi super ja se stydím za to že jsem dál hlas někomu jako Fiala.

  • Nikdo neříká, že jste vyvrhel, ale stěžovat si na to, že Ukrajinci něco dostávají, je nesmysl. Z hlediska rozpočtu jsou jejich dávky poměrně malý výdaj.

 7. Jak tento člověk může být hlavní ekonom banky? Raději se takové bance vyhnout.

  • Jestli ono to nebude spíš naopak – když je tohle hlavní ekonom nějaké banky, tak je spíše větší pravděpodobnost, že nějakému neekonomovi tady nejspíš něco uniklo. 😉

 8. Pane Kovando,teda měla jsem Vás za většího odborníka než pana Křečka. Jeden vyšle lidi na nákupy do Polska,Vy srovnáváte ukrajinské občany s občany ČR- seniory-?Kolik kdo stojí? Co Vy si vlastně myslíte?Většina současných seniorů pracovala,ať už v jakékoliv pozici,vzdělání,většina něco vybudovala,nechala za sebou. Nemám nic proti ukrajinským uprchlíkům.tedy nic proti těm,kteří utekli před válkou,jsou zde s dětmi,,dostává se jim lékařská a jiná péče.To je v pořádku.Ale jak můžeteVy-vysokoškolsky vzdělaný člověk srovnávat dvě odlišné situace-? Hrušky s jabkama? Božíčku…..

 9. co dali oni,bežte mezi lidi a mluvte s nimi v obchodech slyšíte jen negativní nazor a to píši slušnější

 10. To je neuvěřitelné co Kovanda vymyslel to je už hnus pohrdání vlastníma lidma co vybudoval ten člověk kromě toho blábolu děkuji

 11. Pane Kovaného to snad nemyslíte vážně nás srovnávat s Ukrajinci. Do důchodu jsem odcházela po 40ti letechpráce,kdy jsem nemalou částku odváděla do systému.Měla jsem hodně nadprůmėrný plat tak daň často převyšovala důchod průmerného důchodce.

 12. Důchodce pracoval celý život a odváděl státu daně.Za to že je už starý a pro stát nepotřebný nemůže.Své už odvedl.Čím přispšli Ukrajinci státu?Tím že je vidím jak nakupují v buticích modu?

  • Co je to zas za výplod já jsem si celou dobu platil do systému!!!!!

 13. Ti důchodci celý produktivní věk pracovali pro svou zemi a odváděli peníze do státní kasy aby mohli v důchodovém věku dostávat důchod. Ekonimičtí turisté z Ukrajiny jen vyžírají státní kasu a užívají si bezpracně luxusní život v ČR. Přišli z bídy do blahobytu vše zadarmo.

 14. Před 5-ti minutami jsem četl článek, kde jen za nepojištěná vozidla ukrajinských uprchlíků platila kancelář pojistitelů kolem 19 miliard. Kam se počítají tyto peníze?

 15. Já si myslím, že Češi jsou v této zemi doma nebo už ani to dnes neplatí? Tak co si to tady dovolujete poměřovat…

 16. Kdo toto přepočítává? A spočetl ten chytrák, kolik tu Ukrajinci odvedli na pojištění a na daních? A kolik jich tu nepracuje a dostává dávky?

 17. Myslím, že je to nemístné až urážející srovnávat výdaje na důchodce s výdaji na uprchlíky.
  Pane Kovando, také budete důchodce a jistě byste si přál mít důchod vyšší než je dávka pro uprchlíka. To se už v naší zemi úplně vytratila soudnost a úcta ke stáří?

  • Kdybych byla více citlivější, tak pro slzy ani nemůžu číst. Je mi 77 let, ani v hluboké totalitě jsem nezažila, že bychom starším lidem vyčítali, že na ně musíme dělat, že nás vyžírají a podobná hulvátská prohlášení. Ale to co vypadlo z p. Kovandy je taková nehoráznost, že pochybuji, že má nějaké rodiče. Být jimi, chodím kanálama a stydím se za jeho výchovu. Mládí vpřed!!

 18. TAK TO ABY DŮCHODCI VALILI NA UKRAJINU A UKAJINCI K NÁM, NE? TO BY SE ŠETŘILO! (MORBIDNÍ HUMOR OD DŮCHODKYNĚ)

 19. jak si tohle může dovolit někdo srovnávat důchodce s uprchkíky nehorázné

 20. Neskutečná demagogie – odpracovala jsem 46 let, zničila si v zaměstnání, vychovala 2 syny, daňové poplatníky pro budoucnost státu a nyní bude někdo srovnávat co stojím já a co Ukrajinci??? To je otřesné, čeho jsme se ve vlastním státě dožili… Tak snad státu ti vynášení Ukrajinci do budoucna zajistí blahobyt. Zůstává jen trpkost po neustálých útocích na penzisty…

 21. pane Kvando, takovou pitomost, byste přece nikdy, jako študovaný člověk, nemohl říct, to si novináři museli vymyslet, aby poškodili pověst vládního poradce

 22. Když vám někdo přiloží ke spánku střelnou zbraň tak řekněte i tu nejblbější věc, byl nucený tak já ho omlouvám neboť v normálním prostředí by něco tak blbého neřekl pokud je údajně ekonom a měl by umět počítat i když nevím zdá ekonomové umí počítat nebo číst kdo co jim předloží k četbě

 23. To snad není pravda ,jak můžete srovnávat českého důchodce , který pracoval např.45let a někoho kdo kdo tady nic nevytvořil a jen natáhne ruku …

 24. Taky koukám jako blázen, co se dá dnes srovnávat. A je mi smutno, asi by bylo lepší, kdybychom my důchodci uvolnili místa perspektivním Ukrajincům.

 25. Ukrajince má živit jejich stát, do naši kasy nedali ani vindru !!!

  • Už aby odešli, srovnávat v naší zemi něco s Ukrajinci,je velice nehorázné. Máme tu vůbec ještě domov?

 26. Já si myslím, že ve slušné společnosti by se měl takový článek ohodnotit fyzickým trestem. Protože však nežijeme ve slušné společnosti, autoru tohoto článku nic podobného nehrozí.

 27. Kovanda blbenda,jak mu někdo mohl dát diplom.K neuvěření.

 28. K autoru článku se dá říci jen jedno: Blahoslavení buď chudí duchem! S celou Pětidemolicí, samozřejmě, jak jinak.

 29. Za tento výplod chorého mozku a štvaní proti současným důchodcům /kteří si na rozdíl od pisálka a Ukrajinců/ své dávno poctivě odpracovali – měl tento parazit „redaktor“ Kovanda dostat pořádně po tlamě.

 30. Jestli tohle řekne hlavní ekonom Trinity bank , začínám vážně uvažovat o zrušení účtu u této banky ! ! !

  • Tento pán si zřejmě dál něco ostřejšího než se vyjádřil.

 31. pokud už chcete srovnávat Ukrajince s někým, tak si vyberte jinou skupinu občanů u nás parazitující

 32. Pane Kovando kolik přispíváte Ukrajincům ze svého platu aby jste ulehčil českému státu?Vaše kvalifikace spočívá v oškubávání státu.Čeští senioři si důchody odpracovali na
  rozdíl od vás.Nezapomeňte při své inteligenci krasávčik
  ,že prostředky za dodávky zbraní a ostatní pomoc z ČR aby se hájily evropské hodnoty,musíte přičíst k sociálním dávkám Ukrajinců,takže český dúchodce tady zůstává
  opomíjený a s knížecí radou aby nakupoval v Polsku.

 33. Je to hlupec ten Kovanda. Srovnávat výplatu důchodu za práci pro zemi, kde se ti vyvrhelové důchodci narodili a žijí, platili daně, pojištění, dělali více jak 30-resp. 40 let. s těmi druhými, S těmi co sem přišli z větší poloviny schovat ne před válkou, ale proto, aby si ekonomicky polepšili. I když ta ukrajinské auta silnějších kubatur „utečenců“ ze západní části Ukrajiny, kde válka nikdy nebyla svědčí o tom, že se tam tak špatně neměli a utíkat nemuseli. Ti opravdu potřební přijeli vlaky, s jednou taškou. Ti bohatí mlaďasové měli bojovat za osvobození své země. Kovando, Kovando, někdy je lépe myslet než mluvit. Ty si toho důkazem.

 34. Snad to nebude číst Stanjura.Ten by se takové stupidity určiě chytil a důchody zdanil aby důchodce okradl ještě víc.

 35. Asi by každý důchodce mohl dostat kyanidovou kapsli s prvním důchodem.Stydím se,že jsem důchodce v této zemi.

 36. A nebo se také dá říct že 4 důchodci stojí tolik co jeden statní zaměstnanec.

 37. Zase jeden chcimír se z nudy snaží štvát lidi proti sobě.

 38. Jak můžete srovnávat výdaje na Ukrajince a české důchodce? Ti důchodci vydělávali celý život a odváděli daně. A Ukrajinci? Všechno zadarmo, tady jim lítají pečení holubi do huby a platí to zase jen čeští poplatníci. Oni nehnou prstem, jen se tu prohánějí v autech za miliony a machrují, jako kdyby tu byli doma.

 39. Poněkud nonsens „srovnání“, ne? Především snad normální důchodce, tedy většinu života pracující, tady vyprodukoval mnohamiliónové hodnoty a odváděl (pravda, ne už tak významné částky na sociální pojištění). Ukrajinští uprchlíci jsou, logicky, úplně o něčem jiném. Ale srovnávat tyhle dvě skupiny je nesmysl a vede maximálně tak k naštvání lidí…

 40. Kdyby stál jeden důchodce stokrát více, než byť jeden uprchlík – tak tady za svůj produktivní život vytvořil mnohanásobné hodnoty, tak si snad ten důchod zaslouží. A hlavně – srovnávání s náklady na uprchlíky je zcela nesmyslné, protože je to snad úplně o něčem jiném…

 41. Nelze si nevšimnout, že důchodce si vládnoucí establischment a jeho mediální slouhové už delší dobu berou na paškál. Dělá to dojem, že pro režim se důchodci stali třídním nepřítelem číslo jedna. Režim se evidentně snaží ostatní vrstvy obyvatel poštvat proti důchodcům. Tohle štvaní je typické pro totalitní režimy. Když si k tomu přidáte zavádění cenzury a již probíhající perzekuce lidí za nepohodlné názory (viz třeba ekonom Ševčík, profesor Drulák, dr Peková atd), tak je to jasné s čím máme zase dočinění.

 42. Kovando, ty jsi narozdíl od těch důchodců i zadarmo drahej.

 43. Jen na okraj ten jeden duchodce celý život musel platit daně v Česku aby mohl dostat důchod ale ti čtyři ukrajinci se žadným zpusobem nezučastnily na tvorbě fondu peněz které ted dostávají .

 44. Já myslel, že začínáte pane Kovando jen plešatět, ale je vidět, že i blbnout. To je celkem brzo s ohledem na Váš věk. Považoval jsem Vás za myslícího tvora, který je jinde než „pomáda“ Křeček. Bohužel plníte zadání, stejně jako on.

 45. Ještě nikdy jsem nenapsala žádný komentář k žádnému článku. Ale název a obsah tohoto článku mě strašně urazil.
  Skoro čtyřicet let jsem pracovala ve zdravotnictví , platila daně . A teď se dočtu, že tenhle stát „stojím
  čtyřikrát více než než ukrajinský uprchlík! Pisatel by se měl stydět a když ne on, tak jeho rodiče.

  • Stydět se je málo. Noviny by mu neměly nic tisknout!!! Mohl by pomáhat budovat Ukrajinu.

 46. Kovanda, jseš opravdu ubohej a být mým synem dám ti po papuli.

 47. Marie píše:
  Pane Kovando vy urážíte české důchodce, důchodce kteří celý život poctivě pracovali a odváděli vyměřené daně, uvědomujete si, že z těchto daní bylo hrazeno Vaše několikaleté studium? Měl by ste se zastydět a peníze, které tento stát vynaložil na Vaše studium by jste měl vrátit. Možná by se mohly použít na podporu těchto potřebných občanů Ukrajiny. V jiném článku bylo uvedeno, že Úřad práce zaslal na jeden účet žadatele částku ve výši Kč 1 300 000,- a když tuto věc sdělili zaměstnaci Úřadu práce zastupujícímu panu generálnímu řediteli Úřadu práce ten na to sdělil, že je to pakatel. (k této chybě došlo díky práci robota). A ještě jeden dovětek: Jak je možné, že náš důchodce, kterého osočujete, že dostává tolik peněz když jde do obchodu na nákup tak přemýšlí co si může dovolit koupit a zda na to má a když potkám nakupujícího občana Ukrajiny, u kterého říkáte, že proti důchodci dostává malou částku, že tento občan má v nákupním košíku to nejdrazší zboží z regálu . Jak mi toto vysvětlíte, že náš „dobře placený důchodce“ si toto zboží do košíku nemůže dát! Děkuji za odpověď i když se jí asi nedočkám.

 48. A taky si platili do systému celý pracovní život jako současný příjemce důchodu ???
  Autorovi tohoto nehoráznému článku:do systému jsem přispívala celých 44 let,tak mě(i další platící sociální pojištění v systému ČR) laskavě nesrovnávejte s UA. I kdyby jeden důchodce stál několika násobně více,než jeden uprchlík z UA,tak tady za svůj produktivní život vytvořil několikanásobné hodnoty,takže důchod si určitě více zaslouží,než UA na dávkách.Dnes jsem četla,že pouze 7% uprchlíků z UA pracují.To je za 1 rok a 2 měsíce docela málo.Asi jim vyhovují naše štědré dávky.S porovnáním s Polskem,Slovenskem a dalšími státy,tak mají u nás nejvíc.Kdo si může stěžovat jsou důchodci,kterým za bílého dne vláda ukradla cca 1000,-Kč za mimořádnou valorizaci .Kam asi tak ukradené finance mířili?Vládo styď se,pro občany ČR děláš minimum a v zahraniční politice(uprchlíci) jsi fakt dobá a „makáš“ pro ně na 100%.Nemělo by to být naopak???

 49. Na rádoby odborné články a příspěvky, kterými pan Kovanda bombarduje různá internetová média, jsem se naučil nereagovat a jeho výplody si nezatěžovat mysl. Nicméně to, co vyplodil nyní, je opravdu majstrštyk👍.
  Bravo, pane Kovando, opět jste nezklamal…

 50. Divím se, že pan Kovanda si to nedokáže sám spočítat. Vždyť jen cca 300Kč denně na jednoho uprchlíka na ubytování je 9000 měsíčně + 5000 = 14000 za měsíc. Což při cca 350 000 uprchlíků dělá měsíčně 5 miliard a kde jsou výdaje za zdravotnictví a další o kterých ani nevíme, např. odpuštění povinného ručení atd. Tedy podle kupeckých počtů.

 51. Vážený pane jak si vůbec můžete dovolit srovnávat důchodce a ukrajince?Kdo Vám dal právo!? Taková drzost důchodce celý život dával do systému peníze!Bez dnešních důchodců by tu dnes nebyl žádný obchod,silnice ,nemocnice atd.A co bez ukrajincu?Vše co tu je dnes!!!Doufám že vám to aspoň trošku dojde než napíšete další nesmysl!

 52. Tímto článkem se Kovanda u mě naprosto a nadobro odstřelil. Je to šašek, a ne ekonom. Natožpak odborník.

 53. No tohle je vrchol. Odmítám „strkání“ do jednoho pytle s lidmi, kteří u nás pracují jen málo nebo vůbec. Vychovali jsme tři děti a ani jeden z nás nebyl nikdy na pracovním úřadu či dávkách. Děti už jsou 45+. A Vy se odvažujete v době, kdy se čísla uprchlíků tak liší, tohle vyslovit? Už 2 měsíce po začátku krize vydali operátoři více než 400 tis bezplatných karet a bylo to oficiální stanovisko. Až budete mít relevantní čísla uprchlíků v ČR, zkuste veřejnosti nelhat. Vědomě. Vlasta

 54. Pane Kovando, vyvoláváte HON NA ČARODĚJNICE nebo se vrací doba temna? Rodiče s Vámi souhlasí ?

 55. Hovado Kovanda, kolik dávájí do rospočtu Ukrajinci a kolik duchoci co celý žívot pracuji

 56. Také důchodci jsou „Česko“, pane autore. Nejsou tu z něčího soucitu a nežijí na něčí úkor. Tuto zem pomáhali budovat, vychovali (zpravidla) pro ni své děti, jsou hrdí na její kulturu. Velkým problémem dneška je rozdělování naší společnosti; Vy jste k němu přispěl opravdu výrazně.

 57. A senátor stojí 40 krát více nežli ukrajinský uprchlík a můj odhad je, že pan Kovanda bere asi 80 krát více nežli uprchlík.

 58. Já, jako poživatel starobního důchodu, stát „stojím“ výdaje? Ať mi stát vrátí všechny odvody, které jsem odvedla do sociálního pojištění po roce 1989 a do daní od roku 1968 do roku 1989. Řádně jsem zaměstnání vykonávala 43 roky. Nikdy jsem nebyla nemocná, nepobírala jsem nemocenské dávky, s výjimkou 2 mateřských dovolených. Moji synové řádně pracují a odvádějí do sociálního pojištění nemalé dávky. To vím naprosto přesně, protože já jim počítám daňová přiznání a odvody. Nikdy jsem nebyla nezaměstnaná, takže jsem nepobírala podporu v nezaměstnanosti. Měla jsem i před rokem 1989 dvě zaměstnání. Po roce 1989 jsem kromě zaměstnání pracovala i na živnostenský list. Proto, abych měla slušný důchod, proto jsem ze všech svých příjmů odváděla řádně sociální pojištění. Pane Kovando, vy se vlastně dopouštíte trestného činu – napadáte skupinu obyvatel a pobuřujete veřejnost. Pokud máte v hlavě mozek, používejte ho! Klidně – před použitím zatřepat! V 50 letech 20. století existovaly v rozhlase takové slogany: Dědeček a babička nám ujídají chlebíčka. Bylo to ostudné. Úplně jako váš hloupý článek.

 59. To je ale demagogie.. Jsem důchodce a celý život jsem pracoval. Za svůj život jsem já a moji zaměstnavatelé, nacpali tomuhle zkorumpovanému státu 14 mega na daních a pojištění. Takže, za svůj slušný důchod se nestydím a chci odpovídající zdravotní péči. Léčba zpravidla začíná u těch nejobyčejnějších a nejlevnějších preparátů, až když se ozvete, dostanete se i k lepšímu. Co k tomu dodat? Stát a část veřejnosti, se na důchodce dívá jako na vysávače peněz.

 60. Pane Kovanda, Vás a Vám podobné by neměli vůbec pustit ke klávesnici, protože už jen ten nadpis zcela určitě (bez ohledu na obsah a směrování článku) nepřispívá k tlumení někdy až hystericky vyvolávané záště vůči seniorům, Ukrajincům a jiným skupinám. Je mi 73, stále ještě a již 50tým rokem pracuji (..a snad mi příroda dovolí ještě pracovat na plný úvazek dále, platím daně z příjmu a další – soc. a zdar. poj. – jako každý jiný běžně pracující), takže doufám, že Vás až tak moc „nestojím“!!! Nevím, kolik Vám je let a je mi to celkem jedno, nicméně až se dožijete stejného věku, byl bych zvědav, co budete psát. Hlavně si užijte toho mrzkého honoráře za tento článek. Přeji pěkný den

 61. Toto nemohl napsat normální člověk . Toto už zavání trestním činem dehonestace důchodců. Jelikož každý důchodce musel odvádět na svůj důchod nemalé částky ! Kdyby toto měl stát vrátit a důchodci žít z toho co odváděli na důchod , to by byla jiná písnička. To by se potom teprve vidělo kolik stojí stát důchodci, Kteří jsou okrádání nyní o valorizaci, která je stějně 6 měsíců opožděně, kdy už by měli být další valorizace atd. Prostě hnus po česku.

Comments are closed.

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.