Jiří Ponrt je novým CFO amerického Grouponu

Personálie
Jiří Ponrt byl jmenován novým finančním ředitelem (CFO) amerického giganta Groupon. Počínaje minulým týdnem tak v nejužším vedení firmy plně nahradil dosavadního CFO Damiena Schmitze.
Jiří Ponrt přichází do společnosti Groupon z Pale Fire Capital, kde byl zodpovědný za finanční rozvoj portfolia PFC. Předtím pracoval jako CFO Alza.cz. Foto: PFC

Ponrt do Grouponu přichází z Pale Fire Capital (PFC), a to na doporučení současného CEO Grouponu a jednoho z partnerů PFC Dušana Šenkypla. Jiří Ponrt má v plánu se kvůli této práci přestěhovat z Čech do Chicaga, kde má americká společnost Groupon své sídlo, informovala PFC v tiskové zprávě.

Jiří Ponrt je dalším zkušeným manažerem, který posiluje vedení americké společnosti Groupon. Přichází z Pale Fire Capital, kde jako CFO působil od listopadu roku 2021 a od loňského léta i jako partner. V souvislosti se svým jmenováním do funkce Ponrt odstoupil z každodenních povinností v PFC.

PSALI JSME:
Novým partnerem Pale Fire Capital se stává Jiří Ponrt

Groupon není pro Ponrta neznámou firmou. Poslední měsíce zde totiž konzultoval finanční otázky a pomohl identifikovat oblasti, na které se musí Groupon soustředit, pokud chce snižovat náklady, zjednodušit svou strukturu a dosahovat lepších finančních výsledků.

Šenkypl, který si Ponrta do týmu vedení Grouponu vybral a jehož krok představenstvo společnosti podpořilo, věří, že Ponrt v Grouponu působícím na 15 světových trzích zúročí své zkušenosti z Alzy, kde Ponrt působil přes sedm let jako finanční ředitel a podílel se na jejím růstu a mezinárodní expanzi.

PSALI JSME:
Americký Groupon má nového CEO – Dušana Šenkypla

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Také risknete práci načerno?

Poradna
Na tohle rozhodnutí nadávají statisíce lidí, nespokojenost projevují malí i velcí zaměstnavatelé, a přesto nelze změny týkající se od července 2024 tzv. dohodářů jednoznačně odsoudit. Ale ani přivítat s nadšením. Měly ztížit vyhýbání se daním a odvodům i ztížit život především předčasným důchodcům, kteří v posledních letech vyměnili pracovní poměr za práci na dohodu.