Jiří Ponrt je novým CFO amerického Grouponu

Jiří Ponrt byl jmenován novým finančním ředitelem (CFO) amerického giganta Groupon. Počínaje minulým týdnem tak v nejužším vedení firmy plně nahradil dosavadního CFO Damiena Schmitze.
Jiří Ponrt přichází do společnosti Groupon z Pale Fire Capital, kde byl zodpovědný za finanční rozvoj portfolia PFC. Předtím pracoval jako CFO Alza.cz. Foto: PFC

Ponrt do Grouponu přichází z Pale Fire Capital (PFC), a to na doporučení současného CEO Grouponu a jednoho z partnerů PFC Dušana Šenkypla. Jiří Ponrt má v plánu se kvůli této práci přestěhovat z Čech do Chicaga, kde má americká společnost Groupon své sídlo, informovala PFC v tiskové zprávě.

Jiří Ponrt je dalším zkušeným manažerem, který posiluje vedení americké společnosti Groupon. Přichází z Pale Fire Capital, kde jako CFO působil od listopadu roku 2021 a od loňského léta i jako partner. V souvislosti se svým jmenováním do funkce Ponrt odstoupil z každodenních povinností v PFC.

Groupon není pro Ponrta neznámou firmou. Poslední měsíce zde totiž konzultoval finanční otázky a pomohl identifikovat oblasti, na které se musí Groupon soustředit, pokud chce snižovat náklady, zjednodušit svou strukturu a dosahovat lepších finančních výsledků.

Šenkypl, který si Ponrta do týmu vedení Grouponu vybral a jehož krok představenstvo společnosti podpořilo, věří, že Ponrt v Grouponu působícím na 15 světových trzích zúročí své zkušenosti z Alzy, kde Ponrt působil přes sedm let jako finanční ředitel a podílel se na jejím růstu a mezinárodní expanzi.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB