Kolik si vloni vydělal guvernér České národní banky? Téměř čtyři miliony čistého

Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok si loni ve své funkci vydělal 3,93 milionu korun čistého, tedy takřka 328 tisíc korun měsíčně. To je více než jedenáctinásobek průměrné mzdy v České republice v roce 2017 (29 504 Kč).
Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok si loni ve své funkci vydělal 3,93 milionu korun čistého, tedy takřka 328 tisíc korun měsíčně. Foto: ČNB

Česká národní banka to uvedla ve své roční zprávě o výsledku hospodaření za rok 2017, kterou poskytla poslancům a o níž informoval server České noviny. Podle webu deníku E15 si devět členů Bankovní rady ČNB si vloni přišlo na 21,5 milionu korun, tedy o necelý milion korun více než předloni.

Nejméně si vloni vydělali Lubomír Lízal a Pavel Řežábek, jejichž pracovní poměr v centrální bance skončil v březnu 2017. Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl loni vydělal 3,16 milionu korun čistého a druhý viceguvernér Vladimír Tomšík 3,09 milionu korun. Dva noví členové rady, jimiž se od loňského února stali Oldřich Dědek a Marek Mora, si vydělali zhruba 2,4 milionu korun. Čistá mzda dalších dvou členů, Vojtěcha Bendy a Tomáše Nidetzkého dosáhla 2,66 milionu korun.

Centrální banka podle zprávy pro poslance ke konci loňského roku zaměstnávala 1417 lidí. To představuje meziroční nárůst o 52 zaměstnance. Osobní náklady na zaměstnance, včetně výdajů na vzdělávání nebo zaměstnanecké benefity, loni vzrostly meziročně o víc než šest procent na téměř 1,5 miliardy korun. Na základní mzdy, příplatky nebo náhrady vynaložila ČNB 1,04 miliardy korun. Navyšování peněz na mzdy pramenilo podle výroční zprávy z výsledků kolektivního vyjednávání i z obsazování nových pracovních pozic hlavně v dohledu nad finančním trhem, konstatoval server.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Kdo odjede z Kataru s trofejí v ruce?

Ve světě dnes řádí pádivá inflace a podobná inflace zachvátila i fotbalový svět. Univerzity, sázkové kanceláře, fanoušci i banky se předhánějí v prognózách, který tým vyhraje letošní mistrovství světa (MS). Při …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB