Koruna mírně ztrácí, euro posiluje

V Česku byl zveřejněn podíl nezaměstnaných osob za březen. Ten v souladu s naším i tržním očekáváním poklesl z únorových čtyř procent na 3,9 procenta v březnu. Český trh práce tak zůstává utažený. S teplým počasím a dalším rozjezdem sezónních prací a pozvolným rozjezdem tuzemského průmyslu by podíl nezaměstnaných mohl v nadcházejících měsících naopak ještě mírně klesnout. 
Ve srovnání s pondělním obchodováním byla v úterý společná evropské měna silnější o 0,2 procenta. Ilustrační foto: Pixabay.com

Kurzy regionálních měn zůstaly ve srovnání s předchozím dnem beze změny (polský zlotý na 4,26 PLN/EUR, maďarský forint na 389,9 HUF/EUR, pozn. aut.). Jediná měna z regionu, která ztrácela, byla v úterý česká koruna, která oslabila o 0,2 procenta na 25,40 CZK/EUR.

Světový kalendář makroekonomických dat byl v úterý prázdný. Společná evropská měna se opatrně vydala směrem k silnějším úrovním, když z ranních hodnot okolo 1,085 USD/ EUR vystoupala na 1,088 USD/EUR. Ve srovnání s pondělním obchodováním byla silnější o 0,2 procenta.

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB