Microsoftu a jeho investorům se blýská na lepší časy

Společnost Microsoft loni dosáhla zisku, jako obvykle, a vykázala další hvězdné čtvrtletí, kdy všechny segmenty tržeb překonaly očekávání. Příjmy za druhé fiskální čtvrtletí vzrostly o 18 procent na 62 miliard amerických dolarů, zatímco zisk vzrostl o 33 procenta, což představuje jedno z nejlepších čtvrtletí v historii. 
Indický rodák Satya Nadella, generální ředitel Microsoftu, a jeho tým byli prvními osvojiteli umělé inteligence, provedli strategické investice a nyní vytlačují konkurenci z trhu. Ilustrační foto: Brian Smale and Microsoft – Satya Nadella Microsoft leadership profile page, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=95777523

V době rozmachu zavádění technologií OpenAI se Microsoftu jeho investice do umělé inteligence stále vyplácí a vydělává mu pořádné peníze. Azure, cloudová divize Microsoftu, vykázala 30% růst a překonala konsensus

To je výsledek, který Wall Street po čtyřech čtvrtletích pomalejšího růstu přijme s povděkem. Vzhledem k rostoucím firemním výdajům na cloudové služby se Microsoftu a jeho investorům, kteří mohou být s touto zprávou jen spokojeni, blýská na lepší časy.

Microsoft ukázal, proč je nejhodnotnější společností na světě, a že nejeví žádné známky zpomalení. Indický rodák Satya Nadella, generální ředitel firmy, a jeho tým byli prvními osvojiteli umělé inteligence, provedli strategické investice a nyní vytlačují konkurenci z trhu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB