Novinky v osobních financích: Další banky snižují úrokové sazby

V reakci na nedávné snížení základních úrokových sazeb ze strany České národní banky (ČNB) začaly i velké tuzemské banky tento týden snižovat úrokové sazby hypotečních úvěrů. U Komerční banky klesly u všech kratších fixací, banka také dočasně přestane nabízet hypotéky s delší než pětiletou fixací. Úroková sazby na dva a tři roky je nejnižší a začíná na 5,49 procenta.
Komerční banka dočasně přestane nabízet hypotéky s delší než pětiletou fixací. Ilustrační foto: Komerční banka

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) informovala, že úrokové sazby pro všechny varianty jejího úvěru se snížily o 0,4 procenta. Zvýhodněný úvěr určený k financování úsporných rekonstrukcí s tříletou fixací má nyní sazbu 5,79 procenta. Standardní sazby budou nově 6,29 procenta při fixaci na tři roky a pro pevnou sazbu po celou dobu platnosti 6,79 procenta.

Moneta uvedla, že v reakci na snížení základní úrokové sazby tuzemské centrální banky přistoupí od začátku března ke snížení úročení nových i již sjednaných spořicích účtů. U zůstatku do jednoho milionu korun nabídne nově úročení 5,1 procenta ročně namísto dosavadních 5,3 procenta. Novou sazbu banka garantuje do 31. března letošního roku.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky snižují úrokové sazby u hypoték

Banka také informovala, že spouští Dlouhodobý investiční produkt (DIP). Svým klientům tak od tohoto týdne nabízí další možnost zajištění na stáří s investováním dle vlastního výběru do podílových fondů s atraktivním daňovým zvýhodněním. Klient si může ze základu daně odečíst až 48 000 korun. Navíc na něj může s daňovým zvýhodněním přispět i zaměstnavatel, a to částkou až 50 000 korun ročně.

Platforma Zonky přišla s tím, že snižuje roční úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, nově si mohou klienti sjednat půjčku s aktuálně nejvýhodnější sazbou na trhu s úrokem od 4,49 procenta ročně. Klienti si mohou půjčit jednoduše on-line od pěti tisíc do 1,2 milionu korun, a to na 12 měsíců až deset let. Zonky dlouhodobě patří mezi nejodpovědnější poskytovatele půjček na českém trhu.

PSALI JSME:
DIP se stane nástrojem daňové optimalizace

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Před pár dny jsme našim čtenářům nabídli pod titulkem „Splátky hypotéky mohou být už brzy srovnatelné s nájemným“ analýzu výkonné ředitelky developerské společnosti Central Group Michaely Tomáškové. Dnes přinášíme …

Hypoteční trh v březnu dál posiloval

Tuzemské banky a stavební spořitelny poskytly v březnu letošního roku hypoteční úvěry přesahující 18 miliard korun. Vyplývá to z údajů Hypomonitoru, které redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB