Novinky v osobních financích: Spořitelna zachovává 5% úrok na spoření, ale mění podmínky, Air Bank jej zvedne na 6 %

Přinášíme v pořadí druhé letošní novinky ze světa osobních financí. Česká národní banka se rozhodla přistoupit ke snížení základní úrokové sazby, a to se začne projevovat i na spořicích účtech – jejich sazby začnou po období vysokých úroků napříč trhem postupně klesat. Kromě Trinity Bank, která aktuálně poskytuje klientům nejvyšší úrok v Česku ve výši 6,28 procenta, jde v sazbách proti očekávání také Air Bank.
Air Bank od ledna nabízí na svém spořicím účtu možnost získat bonusovou úrokovou sazbu až šest procent ročně u vkladů nad 250 tisíc korun na korunových spořicích účtech. Ilustrační foto: FAEI.cz

Banka informovala, že od ledna v rámci akčního spoření nabízí na svém spořicím účtu možnost získat bonusovou úrokovou sazbu až šest procent ročně u vkladů nad 250 tisíc korun na korunových spořicích účtech. Totožný úrok dává Air Bank v rámci akční nabídky nově i na vyšší vklady nad půl milionu korun. Vklady do 250 000 tisíc korun jsou v akční nabídce úročeny sazbou pěti procent ročně.

Česká spořitelna uvedla, že od 26. ledna změní podmínky, za nichž mohou její klienti i nadále získat maximální úrok na spořícím účtu ve výši pěti procent ročně. Nově bude banka sledovat míru finančního zdraví klienta (velikost finanční rezervy, finanční přípravu na stáří, předluženost, pozn. red.), zda investuje atd. Nově získají bonus jen ti, kdo si z pohledu banky zlepšují své finanční zdraví.

PSALI JSME:
Na účtu svítí červená 40 % Čechů, hlásí banka

Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) informovaly, že sníží úrokové sazby hypotečních úvěrů a Hypoúvěru od Buřinky. Úroková sazba hypotečního úvěru u nejvíce poptávaných fixací na pět let bude začínat od 5,59 procenta ročně. Nové úrokové sazby začnou u úvěrů na bydlení platit od 9. ledna, úvěry od Buřinky pak od 12. ledna.

Buřinka dále uvedla, že od stejného data snižuje sazby u nezajištěných úvěrů, a to celkem o 0,7 procentního bodu. Sazba Úvěru od Buřinky nově činí 6,69 procenta při tříleté fixaci a 7,19 procenta po celou dobu splácení. Úvěr od Buřinky pro budoucnost mohou klienti nově získat se sazbou 6,19 procenta, resp. 6,69 procenta po celou dobu splácení.

PSALI JSME:
Češi dál spoří, ale už jinak. Přesto mají v bankách přes 3,6 bilionu korun

mBank informovala, že vydala již přes 100 000 karet pouze ve virtuální podobě a jejich podíl stále roste. Klienti banky mají o placení virtuálními kartami zájem, což potvrzují i data. Zatímco v září 2023 činil podíl virtuálních karet na všech nově vydávaných 50 procent, v listopadu 2023 to bylo již 68 procent. V případě mladých lidí ve věku 15 až 20 let je tento podíl ještě vyšší – 78 procent.

Moneta sdělila, že do depozitních bankomatových přístrojů lze nově vkládat hotovost mnohem jednodušeji. Stačí k tomu pouze mobilní telefon a v něm scan platební karty. Takzvané tokenizované karty, které jsou v mobilních zařízeních nahrány ve službách typu Apple pay, Google Pay nebo Garmin Pay, umožní svým majitelům rovněž zjistit zůstatek na jejich bankovním účtu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Trinity Bank zavede platební karty Visa

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflační tsunami je za námi, ale koruna trpí

Hádanka, jak dopadla lednová inflace, přeceňování zboží nebo zdražení elektřiny, je vyřešena. V lednu se totiž spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 1,5 procenta. Meziroční inflace se tak dostává po téměř třech letech …

Na dohled od inflačního cíle centrální banky

Meziroční inflace klesla v lednu výrazněji, než se čekalo: Na úrovni 2,3 procenta je již na dohled dvouprocentního inflačního cíle. K tomu, že meziroční inflace v lednu klesla z prosincových 6,9 procenta na úroveň …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB