Novinky v osobních financích: Výplata předem jako benefit

Přestože už je květen, přinášíme dubnové novinky ze světa osobních financí. A není jich rovna málo. Nezařadili jsme ale mezi ně informace o „průzkumu“ mezi zákazníky společnosti Provident Financial, protože firma ani neuvedla, jak velký vzorek jejích klientů se tohoto marketingového průzkumu zúčastnil, či jaká byla použita metoda. AKTUALIZACE: Až po publikování tohoto článku Provident s omluvou upřesnil, že šlo o výsledky únorového dotazování formou telefonických rozhovorů se 313 zákazníky.
Až 43 procenta lidí řeší chybějící peníze před výplatou půjčkou. Většina by však očekávala nebo velmi ocenila pomoc od zaměstnavatele. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nebankovní společnost Cofidis informovala, že od dubna rozšířila možnosti komunikace s klienty o „voicebotku“. Vika neboli virtuální komunikační asistentka bude realizovat odchozí hovory a připomínat klientům data splatnosti. Firma na základě průzkumu zjistila, že zákaznické linky hrají nepostradatelnou roli v komunikaci se společnostmi pro více polovinu lidí.

Česká spořitelna informovala, že v posledních měsících tvoří více než pětinu ze všech schválených úvěrů na bydlení mladí lidé do 30 let. Objem hypoték, které klienti ve věkové kategorii 18-30 let uzavřeli, vzrostl v březnu 2021 meziročně o 87 procent a přesáhl hranici dvou miliard korun. Banka již více než dva roky nabízí mladším zájemcům o financování prvního bydlení speciální hypotéku Prvobydlení.

PSALI JSME:
Prvobydlení: Speciální hypotéka pro financování prvního bytu

Skupina ČSOB uvedla, že od začátku května ruší poplatky za vedení ČSOB Plus konta a Poštovního účtu, svých dvou vlajkových bankovních účtů. Účet zdarma a bez dalších podmínek budou mít automaticky stávající i noví klienti. ČSOB tím pokračuje ve zjednodušování a zkvalitňování své nabídky a služeb ve prospěch klientů.

Společnost Up Česká republika a technologický start-up Advanto, informovaly o novém benefitu – výplatě předem. Podle údajů start-upu řeší 43 procent lidí chybějící peníze před výplatou půjčkou. Sedm z deseti by však v případě krátkodobého finančního výpadku očekávalo nebo velmi ocenilo pomoc od zaměstnavatele. Téměř shodný počet lidí to považuje za lepší řešení, než je půjčka.

PSALI JSME:
Od výplaty k výplatě. Čtvrtina domácností nemá úspory

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru