Novo Nordisk rozšiřuje svou působnost mimo oblast diabetu a obezity

Názor
Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk, která se již více než sto let zabývá léčbou cukrovky, podstupuje kroky k tomu, aby opustila své přebornické oblasti, tedy cukrovku a obezitu. Děje se tak v souvislosti s nedávno oznámenou akvizicí německé společnosti Cardior Pharmaceuticals, která se zabývá léčbou srdce.
Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk, známá kvůli lékům na obezitu a cukrovku, nedávno oznámila akvizicí německé společnosti Cardior Pharmaceuticals, která se zabývá léčbou srdce. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Akvizice německého „R&D-shop“ společností Novo Nordisk za jednu miliardu eur je významným krokem v jejím strategickém přesunu do oblasti kardiovaskulární terapie. Tato strategie, kterou představila na Den kapitálového trhu začátkem března, v sobě skrývá potenciál pro růst i mimo její hlavní oblasti a pro to, aby se stala rozmanitější farmaceutickou společností.

Akvizice doplňuje vlastní, avšak omezený výzkum a vývoj společnosti Novo Nordisk v oblasti kardiovaskulární léčby. Zahrnuje hlavní látku společnosti Cardior, CDR132L, která je v současné době ve fázi 2 léčby srdečního selhání. Akvizice však okamžitě nezvýší prodeje, protože může trvat několik let, než bude sloučenina případně schválena a dostane se na trh.

PSALI JSME:
Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Tato akvizice je pravděpodobně začátkem řady strategických kroků společnosti Novo Nordisk, jejichž cílem je etablovat se v oblasti kardiovaskulární terapie. Společnost má zjevně dlouhodobou vizi a aktivně vyhledává příležitosti k rozšíření svého portfolia v této oblasti.

Díky masivním hotovostním rezervám a silným peněžním tokům z oblíbeného léku na obezitu Wegovy a bestselleru na cukrovku Ozempic má společnost sílu pokračovat v dalších nákupech a etablovat se jako seriózní hráč na tomto novém trhu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Převratné produkty: Lék na obezitu od Novo Nordisk

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB