Novo Nordisk rozšiřuje svou působnost mimo oblast diabetu a obezity

Názor
Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk, která se již více než sto let zabývá léčbou cukrovky, podstupuje kroky k tomu, aby opustila své přebornické oblasti, tedy cukrovku a obezitu. Děje se tak v souvislosti s nedávno oznámenou akvizicí německé společnosti Cardior Pharmaceuticals, která se zabývá léčbou srdce.
Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk, známá kvůli lékům na obezitu a cukrovku, nedávno oznámila akvizicí německé společnosti Cardior Pharmaceuticals, která se zabývá léčbou srdce. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Akvizice německého „R&D-shop“ společností Novo Nordisk za jednu miliardu eur je významným krokem v jejím strategickém přesunu do oblasti kardiovaskulární terapie. Tato strategie, kterou představila na Den kapitálového trhu začátkem března, v sobě skrývá potenciál pro růst i mimo její hlavní oblasti a pro to, aby se stala rozmanitější farmaceutickou společností.

Akvizice doplňuje vlastní, avšak omezený výzkum a vývoj společnosti Novo Nordisk v oblasti kardiovaskulární léčby. Zahrnuje hlavní látku společnosti Cardior, CDR132L, která je v současné době ve fázi 2 léčby srdečního selhání. Akvizice však okamžitě nezvýší prodeje, protože může trvat několik let, než bude sloučenina případně schválena a dostane se na trh.

PSALI JSME:
Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Tato akvizice je pravděpodobně začátkem řady strategických kroků společnosti Novo Nordisk, jejichž cílem je etablovat se v oblasti kardiovaskulární terapie. Společnost má zjevně dlouhodobou vizi a aktivně vyhledává příležitosti k rozšíření svého portfolia v této oblasti.

Díky masivním hotovostním rezervám a silným peněžním tokům z oblíbeného léku na obezitu Wegovy a bestselleru na cukrovku Ozempic má společnost sílu pokračovat v dalších nákupech a etablovat se jako seriózní hráč na tomto novém trhu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Převratné produkty: Lék na obezitu od Novo Nordisk

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.