Obliba exotických dovolených roste, Češi kromě pláží poznávají také jachting

Každoročně se zvyšuje zájem Čechů o zimní pobyty v exotice a také letos hlásí cestovní kanceláře a další zprostředkovatelé dovolených nárůst poptávky. V kurzu jsou, kromě dlouhodobě populárního Egypta, také Karibik či Thajsko a Seychely. Lidé také tráví volný čas čím dál častěji netradiční a aktivní formou. V cílových destinacích chtějí poznat víc než jen pláž a koupání v moři.

Poptávka po exotice je letos podle informací cestovní kanceláře Exim tours meziročně vyšší o pětinu. Tento trend potvrzuje i Tomáš Vondráček, CEO společnosti ZINDULKA, která je českou jedničkou v pronájmu jachet. Zde je nárůst ještě posílen zájmem o aktivní formu dovolené. „Meziročně prodáme českým a slovenským klientům o 60 % více exotických dovolených, nejčastěji na 10 až 14 dní,“ říká Vondráček.

A kam lidé nejraději jezdí? Zatímco u cestovních kanceláří je nejpopulárnější exotickou destinací Egypt, následován Karibikem a Thajskem, u jachtařů se dlouhodobé oblibě těší zejména Karibik. Na začátku letošní sezony ho sice zasáhly hurikány, podle posledních informací se však situace již uklidnila a rekonstrukce jsou v plném proudu. Velký boom zažívají Seychely, zájem o ně stoupl u společnosti ZINDULKA oproti loňsku dokonce dvojnásobně. „Seychely jsou výjimečná exotická destinace. Není cílem jachtařů pouze zimě, dá se tam jezdit celoročně. A díky své poloze není ohrožena hurikány,“ uvádí Tomáš Vondráček.

Tradičně velké oblibě se u Čechů těší termíny kolem Vánoc a Silvestra, svátky si často chtějí užít buď na horách, nebo v exotice. Zatímco u první skupiny dovolených však cestovní kanceláře většinou hlásí „vyprodáno“, exotika je stále dostupná, ZINDULKA nabízí stovky volných lodí v několika lokalitách. Zájem přitom není jen o nejlukrativnější zimní dny, rekordní pozornost zákazníků si vysloužilo už i podzimní období.

Kromě milovníků dobrodružství je jachting vhodný i pro rodiny s dětmi. Zatímco v letních měsících při dovolených ve Středozemním využívají zákazníci společnosti ZINDULKA klasické nejvíce klasické jachty, u pobytů v exotice jsou nejpoptávanější katamarány zejména z důvodů pohodlí a stability. Dovolená na jachtě navíc nemusí být dražší než při běžném pobytu v hotelu. Náklady na osobu a týden včetně služby kapitána se pohybují i ve výši do 15.000 Kč. K ceně je ale třeba připočíst letenky.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Tiskové zprávy

Hodnocení ČNB českou veřejností

Ve dnech 1. – 8. 2. 2018 STEM provedl pro Českou národní banku průzkum veřejného mínění, který se zaměřil na názory občanů na ČNB. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl na základě kvótního výběru zkoumán kombinací technik PAPI a CAPI. V osobních rozhovorech bylo dotázáno 1028 osob starších 18 let.

Výsledek BNP Paribas Cardif pojišťovny za rok 2017. Výrazné zlepšení výsledků

Loňský kalendářní rok byl pro společnost BNP Paribas Cardif Pojišťovnu velice úspěšný. Čistý zisk pojišťovny v minulém roce zaznamenal nárůst o 26 % oproti roku 2016. V roce 2017 společnost dosáhla čistého zisku 168 milionů Kč oproti 133 milionům v roce 2016. Celkově společnost předepsala pojistné ve výši 2 262 …

Air Products míří na Mars

Spolupráce společnosti Air Products a americké kosmické agentury NASA trvá už neuvěřitelných šedesát let. Ani nejnovější mise NASA k Marsu nazvaná InSight, která odstartovala 5. května z Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii, se nemohla obejít bez významné účasti tohoto chemického koncernu.

Nejčtenější

Ve zkušební době se o důvody výpovědi starat nemusíte

Poradna
Vypadá to, že jste dostali práci snů, ale nakonec se ukáže, že ten sen skončil dřív, než pořádně začal. Vlastně už po pár týdnech, hned ve zkušební době. Ta má sloužit k tomu, aby se zaměstnavatel i zaměstnanec poznali a prakticky kdykoli v jejím průběhu se mohli rozhodnout, zda má smysl ve spolupráci pokračovat.
Rolovat nahoru