Pohled na úroky bank odzadu

Zatím poslední bankou, která tento týden v pondělí dorovnala úrokovou sazbu na spořicím účtu na 4,5 procenta, je Creditas. Celkem tak už čtyři banky nabízejí tuto sazbu a dalších sedm poskytuje úrok čtyři procenta nebo o setinky vyšší.
Zatím poslední bankou, která tento týden v pondělí dorovnala úrokovou sazbu na spořicím účtu na 4,5 procenta, je Creditas. Ilustrační foto: FAEI.cz

Vzhledem k tomu, že jim Česká národní banka dává za jejich vklady u ní sedm procent (a mohou tam putovat i vaše peníze, pozn. aut.) těžko si o tuzemských finančních domech myslet něco dobrého.

Snad stojí za zaznamenání čin Expobank, jež 7. dubna nedopatřením zveřejnila úrokový lístek se sazbou, která měla platit až od 11. dubna, a férově tento půlprocentní rozdíl způsobený její chybou po několika týdnech svým klientům doplatila.

PSALI JSME:
Na zvýšení úrokové sazby ČNB rychle zareagovala jen Hello Bank!

Propagované maximální výše úrokových sazeb jsou sice důležitým marketingovým tahem peněžních ústavů, ale ve stínu zůstává, kolik lidem dají po překročení hranice maximální úložky. A takové žebříčky dokáží první dojem záhy pokazit.

Fio banka a Air Bank například u vkladu nad 200 respektive 250 tisíc korun nabízejí 0,1 procenta, Equa bank (nad 300 tis. Kč) a mBank (nad 500 tis. Kč) dokonce jen 0,01 procenta nemluvě o dalších podmínkách k vyplacení alespoň oněch čtyř procent. V této skupině je jakýmsi exotem J&T Banka, která nemá horní limit vkladu, ale dolní. Procenta nijak nekrátí, ale je nutné vložit od milionu výše.

PSALI JSME:
Největší síť rozhodila Raiffeisenbank

Ve skupině nejlépe úročených spořicích kont ve výši 4,5 procenta nedá Hallo Bank! nad 200 tisíc korun vůbec žádný úrok, Raiffeisenbank nad 250 tisíc 0,1 procenta a nejlépe tak z pásmy opevněných bank vychází Banka Creditas se sazbou 3,1 procenta procenta u vkladů nad 350 tisíc korun.

Bez jakéhokoli omezení klientů zůstávají Expobank a Trinity Bank, jež nabízejí 4,01 procenta případně 4,08 procenta bez omezení výše vkladu, což při vyšších úsporách vynáší víc, než třeba lákavější sazba na 250 tisíc korun.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Penzisté si na výhodné spoření u Monety mohou nechat zajít chuť. S průměrným důchodem na bonusové podmínky nedosáhnou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nešťastné a neveselé. Každý desátý Čech nemá peníze na vánoční dárky

Průzkum
Bezmála desetina Čechů letos nebude kupovat žádné vánoční dárky, protože na ně nemají dost peněz. Ukázal to průzkum pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Z odpovědí také vyplynulo, že mnozí lidé nakupují dárky s výrazným předstihem. Výsledky průzkumu má redakce FAEI.cz k dispozici.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …