Praha bude mít novou rezidenční čtvrť za devět miliard korun

Největší český rezidenční stavitel Central Group v pondělí slavnostním položením základního kamene zahájil výstavbu nové rezidenční čtvrti Tesla Hloubětín v Praze 9. Jak firma informovala v tiskové zprávě, jde o nejprodávanější bytový projekt v Praze a zároveň o jeden z největších rezidenčních projektů současnosti.
Slavnostní položení základního kamene Tesly Hloubětín proběhlo za účasti vedoucích představitelů Prahy 9, studia Loxia a konsorcia stavebních firem VCES – BAK. Foto: Central Group

Na brownfieldu po bývalém podniku na výrobu rádií a televizí vyroste postupně zhruba 1 500 nových bytů pro více než tři tisíce lidí. Celkové investiční náklady v aktuálních cenách dosahují devíti miliard korun. Díky cenově dostupnějším bytům se projekt stal hned po zařazení na trh nejprodávanějším v Praze.

Bývalý zanedbaný a nepřístupný brownfield se na ploše téměř 67 tisíc m² promění na novou moderní a přátelskou rezidenční čtvrť. V projektu v několika navazujících etapách postupně vznikne zhruba Tesla Hloubětín tak během následujících let výrazně oživí pražský rezidenční trh, který se potýká s historicky nejnižší úrovní nabídky.

PSALI JSME:
Bytová výstavba v Praze zásadně zaostává za demografickým vývojem

„Za dva týdny od uvedení Tesly Hloubětín do prodeje jsme měli více než polovinu bytů z 1. etapy rezervovanou. Ceny se nám podařilo nastavit níže především díky důrazu na konstrukční optimalizaci a také díky tomu, že nám velká výstavba umožnila dosáhnout množstevních úspor,“ informoval zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

Central Group v nové čtvrti na své náklady postaví dvě nové moderní mateřské školy, které zdarma převede městské části, sedm dětských hřišť, venkovní fitness zónu nebo hřiště pro pétanque. V přízemí domů vznikne na téměř šesti tisících m² mnoho prostor pro obchody včetně supermarketu, restaurace, kavárny a řadu služeb.

PSALI JSME:
Připravovaný územní plán přinese nové pozemky pro bytovou výstavbu v Praze

Za architektonickým řešením stojí ateliér Loxia a architektonický tým Central Group. Díky nim vznikne moderní rezidenční čtvrť s terasovitě ustupujícími domy s řadou industriálních prvků. Uvnitř čtvrti bude zklidněný vnitroblok s volnější a vzdušnější zástavbou s velkým veřejným parkem a pěší zónou s bohatou zelení.

Dokončení prvních domů v rámci 1. etapy, kterou staví konsorcium stavebních firem VCES – BAK, je plánované na konec roku 2024. Celá rezidenční čtvrť Tesla Hloubětín by měla být hotová kolem roku 2030. Průměrná cena nových bytů zde dosahuje 139.920 Kč/m², to je zhruba o 10 tisíc Kč/m² méně, než je pražský průměr.

PSALI JSME:
Stavební práce i materiál nadále zdražují, promítne se to i do cen nových bytů a domů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Náklady na bydlení jsou stále extrémně vysoké

Náklady na bydlení v Česku pokračují v meziročním výrazném růstu a zásadně se podílí na růstu celkové inflace. Ta podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) v srpnu meziročně sice nepatrně klesla o 0,3 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.