Pražské obchodní centrum Arkády Pankrác kupuje český fond Trigea

Názor
Vyhledávané pražské obchodní centrum Arkády Pankrác kupuje český nemovitostní fond Trigea, vyplývá z informací Trinity Bank a portálu thePrime. Stávající majitel Arkád, izraelská společnost G City, o víkendu zveřejnila informaci, že odsouhlasila prodej pankráckého centra českému institucionálnímu investorovi, a to za cenu 265 milionů eur, což je v přepočtu přibližně 6,4 miliardy korun.
Obchodní centrum Arkády Pankrác kupuje český nemovitostní fond Trigea. V majetku fondu je například pražská Galerie Louvre a další komerční a logistické nemovitosti v Česku a v Polsku. Ilustrační foto: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76026916

V účetnictví společnosti G City mají Arkády vyčíslenu hodnotu 243 milionů eur, tedy zhruba 5,8 miliardy korun, přičemž společnost touto nemovitostí ručí za úvěr 112 milionů eur, čili zhruba 2,7 miliardy korun. Prodej Arkád je součástí širšího plánu skupiny G City zbavit se majetku, jenž netvoří jádro jejího podnikání, v souhrnné výši 6,3 miliardy šekelů, tedy 37 miliard korun.

V majetku fondu Trigea, založeného roku 2019, je například pražská Galerie Louvre a další komerční a logistické nemovitosti v Česku a v Polsku. Arkády Pankrác přešly kompletně pod křídla společnosti G City teprve letos na jaře, kdy dokoupila zbývající čtvrtinový podíl za v přepočtu 1,4 miliardy korun. Ten dosud držel původní developer Arkád a poté jejich správce, společnost ECE Projektmanagement německého klanu Ottových.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Pražské obchodní centrum Arkády Pankrác je na prodej

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk se v pátek stala největší evropskou firmou podle tržní hodnoty. Její tržní hodnota v úvodu pítečního burzovního obchodování přesáhla úroveň v přepočtu 9 350 miliard …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?