Propili odměnu za záchranu života, aby pomohli nemocnému Nicolasovi

Před měsícem, na konci září, jsme psali o dramatu se šťastným koncem, jež se v srpnu odehrálo v Chrudimi: Náhodný kolemjdoucí zachránil skokem z téměř pětimetrové výšky do mělké vody dvouleté dítě, které se topilo v místní řece Chrudimce.
Sedmnáctiletý Nicolas Novotný z Chrudimi (na snímku s rodiči) si po pivní akci převzal šek na 14 tisíc korun. Foto: Rodinný pivovar Bernard

Rodinný pivovar Bernard zachránce za tento skutek odměnil Bernardovou cenou, ke které oceněný dostal také pivo na rok zdarma. Jenže zachránce, pan Petr Jirout, shodou okolností v Chrudimi provozuje restauraci Růžek na Mlýně.

„Bernardovu cenu společně propijeme 14. a 15. října u nás v restauraci a celou částku věnujeme na charitativní účely,“ informoval pan Jirout zhruba před měsícem s tím, že sami účastníci této akce určí, jaká charitativní organizace nebo aktivita bude získanými penězi podpořena.

Petr Jirout pak skutečně uspořádal ve své restauraci akci, na které získané pivo vyčepoval, stejné množství piva věnoval ze svého. Výtěžek z prodeje putoval nemocnému mladíkovi, letos sedmnáctiletému Nicolasi Novotnému z Chrudimi. Ten si po pivní akci převzal šek na 14 tisíc korun.

Petr Jirout, zachránce dvouleté holčičky, předává šek na 14 tisíc korun. Foto: Rodinný pivovar Bernard

Nicolas ještě přesně neví, jak peníze využije, ale jak řekl, tak „nebude problém využití najít“. „Potřebuji různé pomůcky, velmi nákladné jsou rehabilitace a lázeňské pobyty, které mi ale hodně pomáhají,“ řekl mladík po předání šeku.

Pro představu: Náklady na třítýdenní terapii a intenzivní rehabilitace v Adeli ve slovenských Piešťanech jsou zhruba 5 500 eur, tedy zhruba 135 tisíc českých korun. Propité pivo v restauraci Růžek na Mlýně tak Nicolasovi zajistilo desetinu nákladů na další pobyt v Piešťanech.

Nicolasovi rodiče na webu chcinanohy.cz vysvětlují, že zmíněné rehabilitační centrum má díky svým dlouholetým zkušenostem, speciálním metodám, individuálnímu přístupu a intenzivní neurorehabilitaci opravdu vynikající výsledky a velkou úspěšnost: „Všichni věříme, že je toto jediná šance, jak vrátit Nikyho do běžného života.“

PSALI JSME:
Pivo za záchranu dvouleté holčičky věnuje hrdina z Chrudimi na dobročinnost

Nicolas na uvedeném webu popisuje, jak náhle a zákeřně u něj pouhých pět týdnů po desátých narozeninách nemoc propukla. Velmi zjednodušeně řečeno, prodělal míšní infarkt, který se během jednoho dne projevil únavou, bolestí nohou. Ta pak skončila, ale na nohy už se Niky nepostavil…

Onemocnění se projevilo ztrátou hybnosti nohou a také poruchou svěračů. Přestože se Niky zvládne v tuto chvíli postavit na nohy, zatím není schopen samostatné chůze a je odkázán na invalidní vozík. Jeho zdravotní stav je navíc komplikován problémy s vyprazdňováním.

„Pro Nikyho jsou nyní nezbytnou součástí léčby rehabilitace, které postupně vedou ke zlepšení jeho zdravotního stavu. Niky se nevzdává, bojuje dál, dělá pokroky a jeho stav se neustále zlepšuje,“ píší na webu Nicolasovi rodiče. Na jeho léčbu je možné přispět libovolnou částkou na účet číslo 318318318/2010.

PSALI JSME:
Rehabilitace v Kladrubech je celodenní dřina pro pacienty, terapeuty i roboty

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB